Σάββατο, 12 Απρίλιος 2014 16:59

Αγκαλιά με τον τίτλο ο Πάμισος 1-0 την Κυπαρισσία

Η ομάδα της Μεσσήνης ήθελε μόνο νίκη, η Κυπαρισσία βολευόταν με την ισοπαλία και φάνηκε να συμβιβάζεται με αυτήν με συνέπεια να το πληρώσει στα τελευταία λεπτά.

Μ' ένα γκολ του Πατισώτη στο 83' ο Πάμισος νίκησε 1-0 την Κυπαρισσία, την πέρασε στη βαθμολογία και πλέον τα πάντα εξαρτώνται από αυτόν, καιθώς αποσπάστηκε δύο βαθμούς και ενώ απομένουν δύο αγωνιστικές για το φινάλε της Α' τοπικής.

Οι ψυχραιμότεροι ηρεμούν τα πνεύματα.

Ενταση στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ παικτών και παραγόντων των δύο ομάδων.

Τέλος στο ντέρμπι. Ο Πάμισος παίρνει μεγάλη νίκη με 1-0 και το πρωτάθλημα είναι πλέον στα χέρια του.

93΄Τρίτη αλλαγή για τον Πάμισο ο Χαρμπίλας στη θέση του Αντωνίου.

86' Αλλαγή για τον Πάμισο ο Μπούνας στη θέση του σκόρερ Πατσιώτη. Και για την Κυπαρισσία ο Σταματόπουλος στη θέση του Ντιόπ.

Ο Πατσιώτης με με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και το Στάδιο της Μεσσήνης παίρνει φωτιά.

83' Γκολ για τον Πάμισο!

81' Σουτ Μανωλόπουλου μέσα από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. Σημαντική ευκαιρία για τον Πάμισο να ανοίξει το σκορ.

75' Χωρίς γκολ το ντέρμπι. Ο Πάμισος λογικά θα ρισκάρει στο φινάλε, καθώς θέλει μόνο νίκη για να πάρει τον τίτλο.

68'  Φάουλ Πατσιώτη από μακρινή θέση ο Ντουγερόγλου αποκρούει ασταθώς, αλλά στη συνέχεια και έπειτα από κόντρες μέσα στην περιοχή μπλόκαρε την μπάλα.

To παιχνίδι δεν έχει ρυθμό. Χαρακτηρίζεται από τη δύναμη και τα νεύρα.

79 Αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους ο Δαλαβούρας στη θέση του Μητρόπουλου.

78' Σουτ Μανωλόπουλου από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα άουτ.

77' Πρώτη αλλαγή για τον Πάμισο ο Μανωλόπουλος στη θέση του Αλεβίζου.

Το ρολόι δείχνει το 55ο λεπτό και το 0-0 παραμένει.

47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πάμισο, καθώς η κεφαλιά του Γ. Τρίψα σταματά στο δοκάρι.

Θυμίζουμε ότι ο Πάμισος βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Κυπαρισσία και θέλει μόνο νίκη για να ανέβει στην κορυφή.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ντέρμπι κορυφής της Α' τοπικής.

Τελείωσε το ημίχρονο 0-0.

43' Από λάθος διώξιμο του Κωτσακη, ο Στρέπι έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ, όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία.

40' Μεγάλη ευκαιρία για την Κυπαρισσία. Ο Γαργαρώνης εκτέλεσε φάουλ από το κέντρο, η μπάλα πέρασε από τον γκολκίπερ Ανδρέου που είχε κάνει έξοδο, όμως ο Ντιόπ που βρέθηκε στην φάση δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα που πέρασε άουτ,

35' Ατομική ενέργεια Πατσιώτη που σούταρε από πλάγια θέση στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

33' Σουτ Πατσιώτη από καλή θέση η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

0-0 στο 30'

Oι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή της μπάλας και η Κυπαρισσία προσπαθεί να κλείσει τους διαδρόμους και να χτυπήσει στην κόντρα.

Ο Πάμισος έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά το 0-0 παραμένει στο 20'.

Χωρίς σκορ μετά από 10 λεπτά.

Σέντρα στο ματς πάνω από 1500 άτομα στην κερκίδα.

ΠΑΜΙΣΟΣ Ανδρέου, Γ. Τρίψας, Κωτσάκης, Φιλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μωράκης, Πατσιώτης, Χρ. Τρίψας, Αλεβίζος, Ηλιόπουλος, Αντωνίου.

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Μανδραπίλιας, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Μιτρόφ, Ντιόπ, Στρέπι, Μητρόπουλος, Παναγόπουλος.

Στις 5 το απόγευμα ξεκινά το ντέρμπι στη Μεσσήνη ανάμεσα στον Πάμισο και την Κυπαρισσία που θα κρίνει και το φετινό πρωταθλητή Μεσσηνίας. Για το ματς θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση.