Κυριακή, 13 Απρίλιος 2014 16:58

Καλαμάτα - Παναργειακός 0-1 τελικό, έχασε ο Μεσσηνιακός στην Πάτρα, τα τελικά αποτελέσματα

0-1 τελικό. Μεγάλη νίκη του Παναργειακού απέναντι στην κακή Καλαμάτα. Ο Μεσσηνιακος έχασε 3-1 στην Πάτρα από τον Ατρόμητο Αχαίας

ΠΑΟ Βάρδας –Αχαϊκή 1-2

91' Βαθιά μπαλιά Καλογερόπουλου, σουτ του Καλαντζή από το ύψος του πέναλτι, πάνω στον Κατσαούνη που μπλόκαρε. Η καλύτερη ευκαιρία της Καλαμάτας στο ματς.

88' Ο Μαρίνης στον Αγγελόπουλο τετατετ με τον Κολοβούρη που απόκρουσε σωτήρια με τα πόδια και ο Καντούτσης που ακολουθούσε τη φάση απομάκρυνε

87' Σέντρα Καλογερόπουλου, κεφαλιά του Αθανασόπουλου η μπάλα άουτ

82' Ο Αθανασόπουλος στη θέση του Λιόλιου

79' Ο Ισούφι στον Αγγελόπουλο που έκανε το σουτ η μπάλα λίγο άουτ

72' Πάντα στο 0-1 στο Δημοτικό Στάδιο με την Καλαμάτα να μην μπορει να κάνει ευκαιρία

65' Ο Καλογερόπουλος στη θέση του Μαρτίνου

64' Ο Μεσσηνιακός χάνει 3-1 στην Πάτρα

55' Μπήκε ο Οντσβόνγκ στη θέση του Πούτση

53΄Μακρινό σουτ του Κάπλαντζη μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κολοβούρης

46' Ξεκίνησε το β' μέρος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' ημίχρονο 0-1

42' Κάθετη πάσα του Σώκου στον Σπανό, αυτός με ωραίο πλασέ το 0-1

42' 0-1 ο Σπανός

32' Παιχνίδι κέντρου με πάθος, δύναμη όχι όμως και καλές τελικές προσπάθειες από τις δύο ομάδες

31' Πρώτο σουτ για τον Παναργειακό με τον Σώκο, αρκετά άουτ η μπάλα.

29' Η Ερμιονίδα προηγείται 2-0 στο Αιτωλικό

24' Πρώτο αξιόλογο σουτ από τον Ηλιόπουλο αλλά μπλόκαρε ο Κατσαούνης

21' Η Ερμιονίδα κερδίζει 1-0 στο Αιτωλικό

20' ο Μεσσηνιακός χάνει 2-0 στην Πάτρα, ο Σαμπανέι το δεύτερο γκολ

17' ο Μεσσηνιακός χάνει 1-0 στην Πάτρα από τον Ατρόμητο. Ας δουμε το πρόγραμμα και τα εως τώρα αποτελέσματα

Ατρόμητος Αχαΐας –Μεσσηνιακός 1-0 (5΄ Βαβάτσικος)

Άρης Αιτωλικού -Ένωση Ερμιονίδας 0-0

Εθνικός Σαγέικων -Δόξα Νέας Μανωλάδας, 0-0
Καλαμάτα-Παναργειακός 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλο -ΑΕ Καραϊσκάκης 1-0
Πανναυπλιακός -ΑΕ Μεσολογγίο 0-0
ΠΑΟ Βάρδας –Αχαϊκή 0-0

13' Περίπου 1500 θεατές στο γήπεδο μεταξύ των οποίων και περίπου 150 οπαδοί του Παναργειακού. Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο το ματς στα πρώτα λεπτά.

1' Ξεκίνησε το ματς ανάμεσα στην Καλαμάτα και τον Παναργειακό

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κολοβούρης, Ζαχαρόπουλος, Λιόλιος (82' Αθανασόπουλος), Καντούτσης, Σκαρλάτος, Μαρτίνος (65' Καλογερόπουλος), Καραχάλιος, Σκόνδρας, Ηλιόπουλος, Πούτσης (55' Οντσβόνγκ), Καλαντζής

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ Κατσαούνης, Ζίου, Μπόμπος, Φίλης, Παπαιωάννου, Αγγελόπουλος (90' Μπίτζης), Λουμπαρδέας, Σπανός (77' Μαρίνης), Σώκος (57' Ισούφι), Κάπλαντζης