Παρασκευή, 04 Σεπτέμβριος 2020 23:58

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Νίκη με 2-1 στο δεύτερο φιλικό με Θησέα Αγριάς

Με σκορ 2-1 επικράτησε η "Μαύρη Θύελλα" του Θησέα Αγριάς στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε στο Πήλιο.

Τις εντυπώσεις έκλεψε ο Βραζιλιάνος επιθετικός Φελίπε που μπήκε αλλαγή στο β΄ ημίχρονο και πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ με σουτ.

Η ομάδα της Καλαμάτας, απέναντι σε μια ομάδα Γ΄ εθνικής, έδειξε καλά στοιχεία στο μεγαλύτερο διάστημα του φιλικού αγώνα και άφησε ικανοποιημένο τον προπονητή της Νίκο Αναστόπουλο.

Το πρώτο γκολ για την Μεσσηνιακή ομάδα πέτυχε ο Ηλιόπουλος στο 25' και το δεύτερο ο Φελίπε στο 60'. Η ομάδα του Θησέα Αγριάς μείωσε στο 70ο λεπτό.

Οι παίκτες που ξεκίνησαν για την Καλαμάτα ήταν οι: Αραμπατζής, Mavinga, Καρούτης, Κωνσταντινόπουλος, Guihoata, Γκαλίτσιος, Νατσιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Bousbiba. Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μουζάκης, Πάγια, Ακριστινεϊ, Φελίπε και Εμπεσίλιο.

Το Σάββατο το πρωί θα πραγματοποιηθεί προπόνηση και το μεσημέρι η αποστολή θα αναχωρήσει για την Καλαμάτα, όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία της και θα περιμένει τις εξελίξεις με την επικείμενη αναδιάρθρωση για να δει σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται τη σεζόν 2020-21.