Σάββατο, 23 Ιανουάριος 2021 11:02

SUPER LEAGUE 2: Για το πρώτο «τρίποντο» Απόλλων Λάρισας και Παναχαϊκή

Καμία ομάδα δεν κατάφερε να κάνει το 2x2 στο ξεκίνημα της Super League 2, απόδειξη του πόσο «σφιχτό» θα είναι το πρωτάθλημα.

Τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής, που διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο, πιθανότατα δώσουν πιο ξεκάθαρη εικόνα για τη δυναμική κάθε συλλόγου. Η αυλαία ανοίγει στο AEL FC Arena (23/1, 14:45) με τον Απόλλων Λάρισας και τον Διαγόρα Ρόδου να αναζητούν την πρώτη τους νίκη – οι Ρόδιοι έχουν δυο βαθμούς από ισάριθμες ισοπαλίες. Μία ημέρα αργότερα, στο άλλο τηλεοπτικό ματς της αγωνιστικής, το οποίο θα διεξαχθεί στη Νεάπολη (24/1, 14:45), ο Ιωνικός θα προσπαθήσει να συνέλθει από το σοκ της ήττας στην Ξάνθη στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, υποδεχόμενος τον αήττητο ΑΟΤ. Επικίνδυνη έξοδος για τον Λεβαδειακό στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον Εργοτέλη ενώ η άλλη ομάδα του νησιού, ο ΟΦ Ιεράπετρας, ταξιδεύει στην Πάτρα για το ματς με τη φιλόδοξη Παναχαϊκή, με τις δυο ομάδες ωστόσο να βρίσκονται στον ίδιο παρονομαστή – δυο αγώνες, ισάριθμες ισοπαλίες. Στην Άρτα, τέλος, ΑΕ Καραϊσκάκης και Χανιά φιλοδοξούν να πάρουν το πρώτο φετινό τους «τρίποντο».