Τετάρτη, 24 Μάρτιος 2021 17:16

Super League 2: O Απόλλων Λάρισας 1-0 τη Δόξα Δράμας με Κλάους (βίντεο)

Ο Απόλλων Λάρισας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 1-0 της Δόξας Δράμας με το γκολ του Κλάους Αθανασιάδη και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 18 πόντους.

Έπειτα από δύο σερί αγωνιστικές χωρίς νίκες ο Απόλλων Λάρισας επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα της Λάρισας υποδέχθηκε τη Δόξα Δράμας για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της Super League 2 και επικράτησε 1-0.
Έτσι, ο Απόλλων Λάρισας ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας και κυνηγάει ακόμη την 6άδα, αφού άφησε πίσω του τους Μαυραετούς με 17 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 29ο λεπτό. Ο Ντα Κάμπο έβγαλε σέντρα από τα δεξιά, ο Στεφανάκος απέκρουσε την μπάλα στο σουτ του Γιάκου, με αποτέλεσμα από κοντά ο Αθανασιάδης να ανοίξει το σκορ.

Στο 42ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν εκ νέου μεγάλη ευκαιρία να κάνουν δύο τα τέρματά τους με τον Κλάους. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να βγάλουν αντίδραση.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Γλύκος, Μόρας, Σκούπρα, Χατζής, Καρρίκι, Γιάκος, Ντα Κάμπο (89΄Τζοβάρας), Μπάμπης, Μπαλογιάννης (71′ Τασιούλης), Αθανασιάδης, Καμπέρης (78΄Γκόλιας).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Στεφανάκος, Πινδώνης, Μαρινάκης (67΄Βάντερσον), Μαυριάς, Παπαργυρίου, Παρασκευάς, Χάμοντ (9ο+1΄Νιολάκης), Μπολάκης (85΄Φυτόπουλος), Κουτσιανικούλης (85΄Μπελεβώνης), Άντερσον, Μπαράνκο (67΄Σαμπανίδης).