Σάββατο, 27 Μάρτιος 2021 14:47

Νίκη Βόλου - Αιγάλεω 1-2: Πρεμιέρα με διπλό στις καθυστερήσεις (βίντεο)

Το Αιγάλεω πήρε τη νίκη στην 1η αγωνιστική της Football League για τον νότιο όμιλο επικρατώντας 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Το Αιγάλεω μπήκε με το δεξί στην πρεμιέρα της φετινής σεζόν της Football League για τον νότιο όμιλο. Η ομάδα των Δυτικών προαστίων επικράτησε 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Οικονομόπουλος επιχείρησε ένα σουτ, η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του Ντομίνγκεθ στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι για το Αιγάλεω. Ο Τσιλιγκίρης ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 0-1.

Στο 74ο λεπτό η Νίκη Βόλου έφτασε στην ισοφάριση. Ο Μαχαίρας βρήκε την μπάλα με το χέρι στην περιοχή, ο Γκαρθία εκτέλεσε το πέναλτι και σημείωσε το 1-1.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε το Αιγάλεω στο 91'. Ο Μπουρλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού εκμεταλλεύθηκε λάθος του Τσιμπούκα.