Τρίτη, 07 Σεπτέμβριος 2021 15:35

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Εντός με ΠΑΟ Ρουφ το Διαβολίτσι - Ολα τα ζευγάρια της β' φάσης (βίντεο)

Το εμπόδιο του ΠΑΟ Ρουφ καλείται να ξεπεράσει ο Α.Ο. Διαβολιτσίου στη β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπως προέκυψε από τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΕΠΟ.

Η μεσσηνιακή ομάδα θα αγωνιστεί αυτή τη φορά εντός έδρας, αφού στην πρεμιέρα του θεσμού είχε παίξει στη Ζάκυνθο με τον Εθνικό Σκουλικάδου (1-3). Η ομάδα του Ρουφ προέρχεται από την εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη με 4-0 επί του Παναιγιαλείου και θα είναι δύσκολος αντίπαλος για τον ΑΟΔ.
Στη σημερινή κλήρωση συμμετείχαν 40 ομάδες, όλες από τη Γ’ εθνική, που χωρίστηκαν σε δύο ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια. Οι αγώνες της β’ φάσης είναι νοκ άουτ και στην περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί και πέναλτι. Η β’ φάση θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο 11-12 Σεπτεμβρίου. Αναλυτικά τα 20 ζευγάρια που προέκυψαν έχουν ως εξής: