Τετάρτη, 20 Οκτώβριος 2021 16:51

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Μεγάλη νίκη ο Αγρας 2-1 την Κυπαρισσία!

Μεγάλη νίκη με σκορ 2-1 πήρε σήμερα ο Τέλλος Αγρας επί της Κυπαρισσίας σε εξ' αναβολής ματς της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α' τοπικής!

Στο γήπεδο των Γαργαλιάνων η αναμέτρηση συνεχίστηκε από το 62ο λεπτό και στο 74' οι γηπεδούχοι πέτυχαν το δεύτερο τους τέρμα όταν ο Αναστασόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής και σούταρε, με τον γκολκίπερ της Κυπαρισσίας να αποκρούει και τον Μπολούν από κοντά με προβολή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! Στη συνέχεια ο ΑΟΚ πίεσε πολύ για την ισοφάριση, όμως η ομάδα του Δημήτρη Λίτσα κράτησε το υπερπολύτιμο 2-1 και πανηγύρισε τη δεύτερη της νίκη! Ο αγώνας διακόπηκε για λίγα λεπτά, λόγω έντασης που υπήρξε των φιλάθλων με τον ένα βοηθό. Μετά από αυτή τη νίκη ο Τέλλος Αγρας έφτασε τους 6 βαθμούς και βρίσκεται στη 2η θέση μαζί με τη Μεθώνη, ενώ η Κυπαρισσία έμεινε στους 4 βαθμούς και απέχει πέντε από την πρωτοπόρο Κορώνη!

(Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της "Ελευθερίας")