Τετάρτη, 08 Δεκέμβριος 2021 17:16

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Επιασε κορυφή ο Τηλυκράτης, νίκη – ανάσα για Εθνικό Σκουλικάδου

Δύο εξ αναβολής παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής έγιναν σήμερα για τον 4ο όμιλο της Γ’ εθνικής.

Στο Αίγιο, ο Τηλυκράτης Λευκάδας (φωτό) νίκησε με 2-1 τον Παναιγιάλειο και έπιασε κορυφή (ισοβαθμεί με Αχέροντα Καναλακίου και Παναχαϊκή). Αντίθετα η ομάδα του Αιγίου ισοβαθμεί με Βάρδα και Παναγρινιακό στην τελευταία θέση.
Ο Τόσκα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λευκάδας, που πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Περιστέρη στο 76’. Ο Παναιγιάλειος μείωσε με πέναλτι του Λιάτου στο 90′. Στο άλλο εξ αναβολής παιχνίδι της ημέρας, ο Εθνικός Σκουλικάδου επικράτησε στη Ζάκυνθο, με 1-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα, με γκολ του Λιβέρη στο 37′. Ο Εθνικός με αυτή τη νίκη ξεκόλλησε από την τελευταία θέση και ανέβηκε στην 8η. Η ομάδα της Ζακύνθου είναι ο επόμενος αντίπαλος για το Διαβολίτσι, την Κυριακή στις 3 μ.μ. στο γήπεδο του Μελιγαλά.