Τετάρτη, 16 Φεβρουαρίου 2022 17:34

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Πρώτη εντός έδρας ήττα για Διαβολίτσι από την ανώτερη Παναχαϊκή

Την πρώτη εντός έδρας ήττα του στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής υπέστη σήμερα το Διαβολίτσι από την Παναχαϊκή με σκορ 3-0 στο γήπεδο του Μελιγαλά...

Στο εξ' αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής η Πατρινή ομάδα, που με αυτή τη νίκη πέρασε μόνη στην κορυφή του 4ου ομίλου, ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και με ένα ξέσπασμα στις αρχές του β' ημιχρόνου "καθάρισε" την υπόθεση νίκη. Στο 53' ο Λιποράσε έκανε το 0-1 με συρτό σουτ, πέντε λεπτά αργότερα ο Καρακλάιτς έγραψε το 0-2 ύστερα από χοντρό λάθος του γκολκίπερ Μαρσέλο και στο 62' ο Κέρι διαμόρφωσε με κοντινό σουτ το τελικό 0-3.