Κυριακή, 03 Απρίλιος 2022 18:41

ΠΛΕΪ ΟΦ Α' ΤΟΠΙΚΗΣ: Νίκες για Πανθουριακό, Κυπαρισσία

Υπόθεση για δύο θα είναι ο φετινός τίτλος στην Α' τοπική Μεσσηνίας...

Ο Πανθουριακός και η Κυπαρισσία νίκησαν με το ίδιο σκορ (2-0) σήμερα τον Τέλλο Αγρα και την Α.Ε. Μάνης αντίστοιχα και ξέφυγαν στη βαθμολογία, δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των πλέι οφ.
Η ομάδα της Θουρίας, που είναι στο +1 από τον ΑΟΚ, σκόραρε στο 37' με τον Σαραντόπουλο, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο Αγρας είχε χάσει τρομερή διπλή ευκαιρία με Διονυσόπουλο και Θ. Τσόπελα. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Βασιλόπουλο που σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι και "κλείδωσαν" το τρίποντο στο 80' με κοντινό πλασέ του Τσουλάκου.
Στην Κυπαρισσία ο ΑΟΚ επιβλήθηκε με 2-0 της Μάνης, χάρις σε τέρματα των Αθανασόπουλου με πέναλτι και Αντωνόπουλου με σουτ, στο πρώτο ημίχρονο.

Ηττα για την Κ20 της Καλαμάτας στην Ηγουμενίτσα

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η Κ20 της Καλαμάτας στην Ηγουμενίτσα από τον Θεσπρωτό, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League 2. Μάλιστα οι μικροί της Καλαμάτας προηγήθηκαν στο σκορ με τον Λούτα, αλλά στη συνεχεία ο Θεσπρωτός γύρισε το παιχνίδι και πήρε το τρίποντο.