Παρασκευή, 22 Απριλίου 2022 12:18

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Κοντά στην άνοδο τα Λέικα

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, τα Λέικα νίκησαν προχθές με 3-0 τον Κεραυνό σε εξ αναβολής ματς για την 19η αγωνιστική και ανέβηκαν στην τρίτη θέση του πρώτου ομίλου της Β’ τοπικής.

Ο Μπαλιγκό – Βρυώνης έκανε το 0-1 στο 51’, ο Β.Ι. Δημητρίου το 0-2 τέσσερα λεπτά αργότερα και στο 71’, ξανά ο Μπαλιγκό – Βρυώνης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης”. Μια νίκη που φέρνει τα Λέικα κοντά στην άνοδο στην Α1 τοπική, καθώς πέρασαν στην βαθμολογία τον Αρι και αποσπάστηκαν τρεις βαθμούς από τον Κεραυνό. Τα Λέικα κρατούν πλέον την τύχη στα χέρια τους, αφού αν νικήσουν την τελευταία αγωνιστική τον 6ος της βαθμολογίας Αίαντας, θα πάρουν το τρίτο εισιτήριο μετά τους Ερασιτέχνες Καλαμάτας και Παναθηναϊκό Καλαμάτας.