Δευτέρα, 12 Σεπτέμβριος 2022 13:23

ΜΕΘΩΝΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: 2-1 Νίκη με ανατροπή

Την πρόκριση στη 3η φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας πήρε η Μεθώνη, καθώς επικράτησε με ανατροπή στο σκορ του Ολυμπιακού Ανάληψης με 2-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Οι ερυθρόλευκοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 73’ με σουτ του Στυλιανόπουλου. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με σουτ του Τσάνε στο 89’ και στο 5ό λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπίζος επίσης με σουτ πέτυχε το 2-1 και έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στη Μεθώνη.
Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Ηλ. Νικολόπουλος με βοηθούς διαιτητές τους Ταβουλαρέα, Μπασιλάρη.
ΜΕΘΩΝΗ: Μίντζηρας, Χρόνης (83’ Μαθιόπουλος), Μπίζος, Σεντεμέντες, Παρασκευόπουλος, Τσιμικλής, Δήμος (74’ Παυλόγιαννης), Σαμπάνι, Τσάνε, Τσατάς, Μπάμπαλης (46’ Τσέλιος).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Θεοδοσόπουλος, Παπανδρέου, Δημητρακόπουλος, Στυλιανόπουλος, Χρονόπουλος, Κουκούτσης, Δασκαλάκης, Παναγιωτόπουλος (90’ Γιαννόπουλος), Ξυδιάς, Ομέρι.