Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 15:41

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ. 9-0: Ανετα στους “16” με πέντε γκολ του Δ. Γαλανόπουλου! (φωτό)

Με το ευρύ 9-0 επικράτησε χθες ο Πανθουριακός του Παναθηναϊκού Καλαμάτας στο γήπεδο του Μεσσηνιακού και προκρίθηκε εύκολα στους “16” του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου πέτυχε τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα πέντε στο δεύτερο, με τη διαφορά κατηγορίας των δύο ομάδων να είναι ιδιαίτερα εμφανής.
Αξιοσημείωτο της συνάντησης τα πέντε γκολ που σημείωσε ο Δημήτρης Γαλανόπουλος!

Το σκορ άνοιξε στο 13’ ο Γ. Γιακουμής, για να πάρει τη σκυτάλη στη συνέχεια ο Γαλανόπουλος που με τρία γκολ στο 20’, το 26’ και το 45’ διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 49’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 5-0 και στο 62’ ο Δαλκαφούκης χρίστηκε κι αυτός σκόρερ για το 6-0.
Ο νεαρός Γεωργουλέας πέτυχε το 7-0 στο 76’, με τους γηπεδούχους να βάζουν άλλα δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Στο 86’ και πάλι ο Γαλανόπουλος έκανε το 8-0, για να γράψει το τελικό 9-0 ο Καραϊσκος στο 89’.
Διαιτητής ήταν ο Τσαμούρης, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Αθανασά.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Π-Χ. Γιακουμής, Μπούνας (46’ Κουρεντζής), Αγγελόπουλος, Οδεμισιώτης, Καραχάλιος, Κουντάνης (46’ Καραϊσκός), Φαββατάς (57’ Γεωργουλέας), Ζαχαρόπουλος, Σπανός (60’ Κακαλής), Γαλανόπουλος, Ι. Γιακουμής (60’ Δαλκαφούκης).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Λέκκας, Μανωλέας (70’ Καυκούλας), Χότζα (46’ Α. Τσάκωνας), Μπάμπης (46’ Εμμανουήλ), Ψαρρέας, Ζόμπολας, Ριπάι, Θοδωρής (46’ Πετρόπουλος), Ρουσέας, Σταματέλος (75’ Χ – Π. Τσάκωνας), Παπαδόπουλος.