Κυριακή, 04 Δεκέμβριος 2022 18:57

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους

Γράφτηκε από τον
Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους

Ο Πανιώνιος διέλυσε με σκορ 4-1 τον Αίαντα Γαστούνης και ο Άγιος Νικόλαος ήρθε ισόπαλος (1-1) με τον Εθνικό στην Κρήτη, για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ολοκληρώθηκαν τα ματς του Σαββατοκύριακου για τους πέντε ομίλους της Γ’ Εθνικής.
Στον πέμπτο όμιλο, ο Εθνικός απέσπασε πολύτιμη ισοπαλία από τον Άγιο Νικόλαο στην Κρήτη (1-), ενώ ο Αλμυρός έδειξε τη δύναμη του με εντυπωσιακή νίκη (7-1) επί του Μοσχάτου. Την αήττητη πορεία του συνεχίζει το Μαρκό, διαλύοντας 5-0 τον Άγιο Ιερόθεο.
Στα ματς που ξεχώρισαν για τον τέταρτο όμιλο, ο Πανιώνιος επιβλήθηκε 4-1 του Αίαντα Γαστούνης και η Ρόδος γνώρισε την πρώτη της ήττα με 2-1 από τον Αιολικό.
Στον τρίτο όμιλο, την αήττητη πορεία τους συνεχίζουν τα Τρίκαλα, που πέρασαν με 2-1 από την έδρα του Αστέρα Πετρίτη. Ο Τηλυκράτης συνεχίζει στη δεύτερη θέση, μετά τη νίκη του με 2-0 επί του Διγενή, την ώρα που Βύζαντας Μεγάρων και ΑΟ Υπάτου έμειναν στο 0-0.
Μπλόκο στην Κοζάνη έβαλε ο Ολυμπιακός Βόλου, υποχρεώνοντας την στην πρώτη της ισοπαλία (1-1) για φέτος, στον δεύτερο όμιλο.
Στον πρώτο όμιλο, το αήττητο σερί τους συνέχισαν ο Καμπανιακός και Καβάλα με άνετες νίκες.
Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα:
1ος όμιλος (5η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολη-Απόλλων Παραλιμνίου 0-3
Αγροτικός Αστέρας-Βύρων Καβάλας 1-1
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης 2-0
Καμπανιακός-Ορφέας Ξάνθης 2-0
Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 6-0
Θερμαϊκός-Πανδραμαϊκός 0-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Πανθρακικός 3-1
Ρεπό: Δόξα Δράμας
2ος όμιλος
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός Φούφα 2-3
ΑΕΠ Κοζάνης-Σβορώνος 2-4
ΠΟ Ελασσόνας-Δωτιέας Αγιάς 1-1
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-1
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Καστοριά 3-0
Ολυμπιακός Βόλου-ΦΣ Κοζάνη 1-1
Πιερικός-ΑΟ Χανιώτης 0-0
3ος όμιλος
ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΑΕ Λευκίμμης 2-5
Αστέρας Πετριτή-ΑΟ Τρίκαλα 1-2
Βύζας Μεγάρων-ΑΟ Υπάτου 0-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Διγενής Νεοχωρίου 2-0
Χαλκίδα-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0
Απόλλων Πάργας-Παναγρινιακός 1-1
ΠΟ Φήκης-Πανελευσινιακός 0-1
4ος όμιλος
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-ΑΟ Πυλίου Κω 4-1
ΑΕ Μυκόνου-Ερμιονίδα 1-0
Πανγυθεατικός-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-1
Πανηλειακός-ΑΠΣ Πάτραι 2-1
Ιάλυσος-Παναργειακός 2-1
Πανιώνιος-Αίας Γαστούνης 4-1
Αιολικός-Ρόδος 2-1
5ος όμιλος
Αλμυρός Γαζίου-ΑΕ Μοσχάτου 7-2
Φωστήρας-Πόρος 2-0
ΑΟ Τυμπακίου-Γιούχτας 0-1
Άρης Πετρούπολης-Κερατσίνι 1-1
Άγιος Νικόλαος-Εθνικός 1-1
Άγιος Ιερόθεος-Μαρκό 0-5
Θύελλα Ραφήνας-Αγία Παρασκευή 1-0

Πηγή: www.sport-fm.gr

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ