Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2022 17:53

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΕΡΑΝΗ 0-4: Ανέβηκε στην κορυφή με εμφατικό διπλό στους Γαργαλιάνους

Με εμφατικό διπλό στους Γαργαλιάνους η Εράνη ανέβηκε χθες στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ τοπικής, έχοντας ένα ματς περισσότερο από τον Πάμισο.

Οι πράσινοι νίκησαν με 4-0 τον Τέλλο Αγρα, βγάζοντας τη ποιότητα τους στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο έβαλαν και τα τέσσερα γκολ.
Από την άλλη η ομάδα των Γαργαλιάνων άντεξε για μόνο ένα ημίχρονο και κατέρρευσε μόλις δέχθηκε το πρώτο γκολ.

Δύο γκολ ο Μπάρκας, από ένα Γεωργιόπουλος και Βασιλόπουλος

Στο 49’ ο Μπάρκας έκανε τη σέντρα και ο πρώην παίκτης του Αγρα Θανάσης Γεωργιόπουλος έκανε με πλασέ το 0-1.
Μετά από τέσσερα λεπτά έγινε το 0-2 μετά από σέντρα του Γεωργιόπουλου και σουτ του Μπάρκα από κοντά.
Η ομάδα του Κώστα Λυμπερόπουλου συνέχισε σε υψηλό τέμπο και στο 58’ έκανε το 0-3 όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπινιώρη, ο Σαρρής απέκρουσε ασθενώς και ο Βασιλόπουλος με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 78’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάρκα (0-4).
Το ματς σφύριξε ο Ρέκκας, με βοηθούς τον Βανικιώτη και την Μπέλλου.
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Σαρρής, Καραχάλιος (46’ Κωνσταντόπουλος 65’ λ.τρ. Νικολόπουλος), Θ. Τσόπελας, Μπακαδήμας, Βελλησάρης, Λάζαρης (46’ Σούλα), Ζόμπολος, Σερέτης (69’ Βενετσανάκος), Τ. Τσόπελας, Σωτηρόπουλος, Μπακάκης.
ΕΡΑΝΗ: Κουμπαρούλης, Τσόπελας, Μπινιώρης, Γκότσης, Πέππας, Χάρμπας (70’ Νικολακόπουλος), Γκεβόρι, Γεωργιόπουλος (80’ Καραχάλιος), Βασιλόπουλος, Μπάρκας, Πλακάς (46’ Κόλλιας).