Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2022 19:12

Α.Ε. ΑΒΙΑΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 1-4: Πήρε το διπλό στον Κάμπο

Με το διπλό έφυγε από τον Κάμπο η Κυπαρισσία επικρατώντας με 4-1 της Αβίας και παραμένει κοντά στο γκρουπ των πρωτοπόρων.

Στο 24’ ο Μπακατσέλος με σουτ έγραψε το 0-1 και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μπακατσέλος βρήκε τον Χρ. Μπουτσικάκη και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-2.
Στο 35’ οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο ματς με γκολ που πέτυχε ο Ξυνός.

Απίστευτη αποβολή Ξυνού στο 45'...

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έγινε μία απίστευτη φάση και άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες στην αναμέτρηση…
Ο Ξυνός μπήκε καθυστερημένα στον αγωνιστικό χώρο και δίχως να ζητήσει άδεια από τον διαιτητή, με τον Τσουλάκο να του δείχνει την κίτρινη κάρτα, η οποία ήταν η δεύτερη.
Ετσι η Αβία έμεινε με 10 παίκτες και διαμαρτυρήθηκε γι’ αυτή την απόφαση.
Με παίκτη παραπάνω η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου δεν είχε πρόβλημα να καθαρίσει το ματς…
Στο 52’ ο Μπακατσέλος με νέο σουτ έκανε το 1-3, πετυχαίνοντας το δεύτερο του γκολ.
Το τελικό 1-4 σημείωσε στο 65’ ο Π. Μπουτσικάκης με σουτ έξω από την περιοχή.
Το ματς σφύριξε ο Τσουλάκος, με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Γιαλλικάρη.
Α.Ε. ΑΒΙΑΣ: Νιάρχος, Σινάι (68’ Κλείδωνας), Γεωργίκος, Λυκουρέζος, Θ. Καρδάσης (80’ Μητσέας), Αποστολίδης (80’ Χούτος), Κ. Κορμπής (61’ Αλντέσκου), Στ. Τσουλάκος, Πανταζής, Δ. Τσουλάκος (61’ Πουλής), Ξυνός.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Δασκαλόπουλος, Καπλάνης, Ζαφείρης (68’ Μπούρας), Γεωργιόπουλος, Π. Μπουτσικάκης, Δημάκης, Σπυρόπουλος, Κατσιώλης, Κωνσταντόπουλος, Μπακατσέλος, Χ. Μπουτσικάκης.