Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου 2022 12:47

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ 15: Νίκες για Καλαμάτα, Παναθηναϊκό ισόπαλοι Αναγέννηση - Πατίστα

Με τα παιχνίδια της δεύτερης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Κ 15 που διοργανώνει η ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Η Καλαμάτα νίκησε με 5-1 τον Αστέρα Αρφαρών, ο Παναθηναϊκός με 6-2 το Καλό Νερό, ενώ Αναγέννηση Παραλίας και Πατίστα (φωτό) αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Στην κορυφή με 4 βαθμούς είναι ο Πατίστα και ακολουθούν Καλαμάτα, Αστέρας Αρφαρών και Πατίστα, που έχουν από τρεις βαθμούς.
Η Καλαμάτα έχει δώσει πάντως ένα παιχνίδι, αφού αναβλήθηκε αυτό της πρεμιέρας με την Αναγέννηση Παραλίας.
Η ταυτότητα στους αγώνες Αστέρας Αρφαρών Καλαμάτα και Αναγέννηση Παραλίας – Πατίστα έχει ως εξής:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-5
Μόλις στο 2ό λεπτό ο Μωραγιάννης με σουτ έβαλε μπροστά στο σκορ τον Αστέρα Αρφαρών. Τρία λεπτά αργότερα η φιλοξενούμενη ομάδα απάντησε με σουτ του Αθ. Βαρελά. Στο 7’ ο Ντελής με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην Καλαμάτα. Στη συνέχεια οι Σ. Γκίζας (13’) Τσαούσης (30’) και Χότζα (65’) με ισάριθμα σουτ διαμόρφωσαν το τελικό 1-5.
Ο προπονητής της ομάδας Κ15 της Καλαμάτας Αλέκος Δέδες χρησιμοποίησε τους: Π. Βαρελά (41’ Κανελλόπουλος), Κ. Γκίζα (62’ Μαντάς), Ζαγαρέλο (68’ Ρερές), Ντόντα, Παναγόπουλο, Σπ. Βαρελά (41’ Παπαχριστοφίλου), Αθ. Βαρελά, Ντελή, Σ. Γκίζα, Χότζα, Τσαούση.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΠΑΤΙΣΤΑ 1-1
Διαιτητής ήταν ο Δ. Γιαλλικάρης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Νταμάτης, Μαυρέας, Σκιαδόπουλος, Ψώνης, Πανταζής, Παπαμικρουλέας, Νταβέας, Λικάι, Μαργέλης, Τσιρολιάς, Τζαναδάκης. Αγωνίστηκαν και οι Δουλάμης, Κολοκοτρώνης, Ε. Ψώνης, Η. Μάρκος, Π. Μάρκος, Φαράντος, Γκόνης.
ΑΟ ΠΑΤΙΣΤΑ: Μπάκας, Γιαμαρέλος, Ματζούνης, Γκερασιμ, Αλάμαρας, Καούνης, Καστόρας, Μαχαίρας, Κωστέας, Ντάβος, Καλογερόπουλος. Στον πάγκο ήταν οι Κοντογεώργος, Τσακαλάκος, Μανώλης, Γιαννουλάκης, Κουτελιάρης.