Τετάρτη, 08 Μάρτιος 2023 17:20

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της εμβόλιμης αγωνιστικής

Εύκολες εντός έδρας νίκες πήραν οι πρωτοπόροι στην 23η αγωνιστική της Α' τοπικής που ήταν εμβόλιμη και διεξήχθη σήμερα.

Ο Πάμισος επικράτησε με 4-1 της Σπερχογείας στη Μεσσήνη και η Εράνη συνέτριψε με 6-0 τον Ηρακλή Καλαμάτας.
Η Μεθώνη με σκόρερ τους Μπεγέτη και Τσαγκάρη πήρε το διπλό στον Κάμπο από την Αβία με 2-1, ενώ την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Εθνικός Μελιγαλά που επικράτησε με 1-0 του Αστέρα στα Αρφαρά.
Στους Γαργαλιάνους ο Τέλλος Αγρας πήρε νίκη - ανάσα με 1-0 επί του Ολυμπιακού Ανάληψης, έχοντας για "χρυσό" σκόρερ τον Μπακάκη στα τελευταία λεπτά.
Δραματικό φινάλε είχε και το ματς στο "Π. Μπαχράμης" με την Ράχη να αναδεικνύεται ισόπαλη 1-1 με την Κορώνη.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 80' με τον Τσέρτο, όμως στις καθυστερήσεις ο Ακρίτας ισοφάρισε σε 1-1 με τον Καγιανά.