Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2023 16:51

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Πρόκριση Πανθουριακού με δύο γκολ του Κουτσουρόπουλου στις καθυστερήσεις!

Φοβερή εξέλιξη είχε το ματς του Πανθουριακού με τον Πάμισο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Μεσσηνίας στο γήπεδο του Μεσσηνιακού!

Η ομάδα της Θουρίας πήρε την πρόκριση στους "4", χάρις σε δύο γκολ του Γιάννη Κουτσουρόπουλου στις καθυστερήσεις και ενώ ο Πάμισος είχε πάρει το προβάδισμα στο 89' με τέρμα του Κουλόπουλου!
Οι Νησιώτες βρήκαν δίχτυα λίγο πριν ολοκληρωθεί το 90λεπτο με τον πρώην παίκτη του Πανθουριακού και κρατούσαν το εισιτήριο της πρόκρισης στα χέρια τους, μιας και
το πρώτο ματς είχε λήξει 0-0. Ομως στο 92' ο Κουτσουρόπουλος αφού τσίμπησε την μπάλα πάνω από τον Τόσκα έκανε με πλασέ σε κενή εστία το 1-1 και στο 94' ο ίδιος παίκτης βγήκε τετ α τετ και με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1!
Στο άλλο ματς της ημέρας ο Μιλτιάδης δεν είχε πρόβλημα απέναντι στον Αστέρα στα Αρφαρά, τον οποίο κέρδισε με 5-0 (7-0 είχε επικρατήσει στο πρώτο ματς) και πέρασε με άνεση στα ημιτελικά.
Δύο γκολ πέτυχε ο Αθανασόπουλος και από ένα οι Πολίμος, Α. Χρονόπουλος, και Γ. Χρονόπουλος.