Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2023 19:31

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 4-1: Το καθάρισε από το ημίχρονο με χατ - τρικ Ηρ. Καραχάλιου

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Ηρακλή Καραχάλιο, η Σπερχογεία νίκησε χθες στην έδρα της με 4-1 τον Εθνικό και ανέβηκε στην 10η θέση της Α' τοπικής, υποχρεώνοντας παράλληλα σε μία ακόμα ήττα την ομάδα του Μελιγαλά που είναι ουραγός και δίχως νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Ηρ. Καραχάλιος άνοιξε το χορό των γκολ στο 14΄και στο 24' διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, που καθάρισαν ουσιαστικά το ματς στο 39', όταν ο Ηρ. Καραχάλιος έκανε το 3-0.
Ο Εθνικός μείωσε στο 72' με τον Βουρνά, αλλά μέχρι εκεί, καθώς στο 82' ο Τσέρτος έγραψε το τελικό 4-1.
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Σακκάς, Παναγιωτόπουλος (65' Μούρτο), Μπούνας, Παπαγεωργίου, Κουτίβας, Πιλάτης (65' Τάκης), Ι. Καραχάλιος, Μαρίνος, Τσέρτος (83' Κακαλέτρης), Ηρ. Καραχάλιος (91' Λογιώτης), Γιακουμής.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Τσουμπλέκας, Αθανασιάδης, Διακουμάκος, Παναγιωτόπουλος (38' λ.τρ. Παπαγεωργίου), Λάσκαρης, Σπανός, Αντώνακας, Παπαδόπουλος, Βουρνάς (86' Πρεκεζές), Ξυδιάς, Τόσκα.