Τρίτη, 19 Δεκεμβρίου 2023 19:01

SUPER LEAGUE 2: Ισόπαλο το Χανιά - Ιωνικός, σημαντική νίκη το Αιγάλεω

Ισόπαλο με σκόρ 1-1 έληξε το σημερινό παιχνίδι ανάμεσα στα Χανιά και τον Ιωνικό για το φινάλε της 12ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της Super League 2.

Ενα αποτέλεσμα βολικό για την Καλαμάτα, μιας και οι δύο ομάδες έχασαν από δύο βαθμούς στη μάχη της ανόδου. Τα Χανιά έφτασαν τους 23 βαθμούς και έχασαν την ευκαιρία να προσπεράσουν την πρωτοπόρο Καλλιθέα, ενώ ο Ιωνικός είναι στους 19, στο -1 από την Καλαμάτα και εκτός τροχιάς playoffs.
Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε μέχρι και το 30'. Αρχικά τα Χανιά πήραν το προβάδισμα χάρη στο αυτογκόλ του Ζάχαβι στο 20ο λεπτό. Τέσσερα λεπτά μετά είχαν και δοκάρι με σουτ του Λεμονή.
Ο Ιωνικός ισοφάρισε με τον Γκίνη στο 30' και το 1-1 παρέμεινε μέχρι και το τέλος.
Στο άλλο χθεσινό παιχνίδι της 12ης αγωνστικής το Αιγάλεω επικράτησε με 1-0 του Τηλυκράτη Λευκάδας εντός έδρας και έφτασε στην 8η θέση τον Ολυμπιακό Β'.
Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ραμίρεζ στο 46' με σουτ.