Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2024 16:40

ΠΑΜΙΣΟΣ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 5-1: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο

Εύκολο έργο είχε το Σάββατο ο Πάμισος, που κέρδισε στο Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης τον Τέλλο Αγρα με 5-1.

Οι Νησιώτης χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να πάρουν τη νίκη, το πρώτο, όπου σημείωσαν και τα 5 γκολ και έφτασαν στην κατάκτηση των τριών πόντων. Η ομάδα των Γαργαλιάνων κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής, τρία λεπτά μετά την έναρξη του β’ μέρους.
Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Δεμπεγιώτης (7’ σουτ), Παπαδόπουλος (18’ σουτ, 40’ πέναλτι), Ευστ. Βλάχος (32’ προβολή) και Πετρουλάκης (42’ σουτ). Το γκολ για τον Τέλλο Αγρα σημείωσε στο 48’ ο Διονυσόπουλος με πέναλτι.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης, που είχε βοηθούς διαιτητές τους Διακουμάκο, Φωτόπουλο.
ΠΑΜΙΣΟΣ: Τρακάκης, Πετρουλάκης (54’ Κοντομανωλόπουλος), Σταματελόπουλος (46’ Κράκουλι), Φιλόπουλος, Υμεράσι, Κλ. Ντίσα, Τιμπλαλέξης, Δεμπεγιώτης (54’ Αλ. Ντίσα), Ευστ. Βλάχος, Μπορχάν, Παπαδόπουλος.
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Σαρρής, Καραχάλιος, Κανελλόπουλος, Βελλησάρης, Σεφεράσι, Ηλιόπουλος, Διονυσόπουλος, Σούλα, Αναστασόπουλος (46’ Βενετσανάκος), Νικολόπουλος, Βάγγαλης.