Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2024 18:01

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ – ΜΕΘΩΝΗ 1-3: Επέστρεψε στις επιτυχίες

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μεθώνη, που κέρδισε το απόγευμα του Σαββάτου στην Κορώνη, τον τοπικό Ακρίτα με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Τσιμικλή στο 23’, όμως η ομάδα της Κορώνης ισοφάρισε στο 1ό λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Παπαθεοδώρου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 50’ ο Μπεγέτης και στο 74’ ο Τσάνε διαμόρφωσαν το τελικό 1-3.
Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Καυκάς, που είχε βοηθούς διαιτητές τους Καραμπέτσο, Σωτηρόπουλο.
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Βαρβεράκης, Παναγιωτόπουλος, Κουτσουμπός, Φέστας, Παπαθεοδώρου, Μουτζούρης, Πεΐδης, Ρουμελιώτης, Ψυχογιάννης, Καλογερόπουλος, Κυριόπουλος.
ΜΕΘΩΝΗ: Οικονομόπουλος, Παρασκευόπουλος, Παυλόγιαννης (62’ Τσαγκάρης), Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε, Σπαντιδέας, Μεμά, Ζόμπολος, Σαμπάνι, Μπεγέτης.