Παρασκευή, 07 Νοέμβριος 2014 21:42

Β' ΤΟΠΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ενδιαφέροντα παιχνίδια στην 7η αγωνιστική

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί αυτό το τριήμερο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής.  Στον 1ο όμιλο ο Ατρόμητος Πλατύ υποδέχεται τον Ηρακλή Κυπαρισσίας με στόχο την 6η νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Την ίδια ώρα η 2η της βαθμολογίας Αναγέννηση Παραλίας θα υποδεχτεί τον τρίτο Αστέρα Μικρομάνης.


Να σημειωθεί ότι σε αυτόν τον όμιλο δεν έχουν γίνει τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής, τα οποία θα διεξαχθούν την προσεχή Τετάρτη με εξαίρεση το ΑΕΚ - Πράσινα Πουλιά που θα γίνει στις 19 Νοεμβρίου.
Στον 2ο όμιλο εκκρεμεί επίσης η 1η αγωνιστική που έχει οριστεί για τις 19 Νοεμβρίου.
Οσον αφορά τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής η πρωτοπόρος Θύελλα Χαρακοπιού θα φιλοξενηθεί στη Μεσσήνη από την Ακαδημία Παμίσου  και θέλει το θετικό αποτέλεσμα για να μείνει στην κορυφή.
Ξεχωρίζει επίσης το ντέρμπι της Στενωσιάς με την Αβία που έχουν από 10 βαθμούς και ισοβαθμούν μαζί με τη Μάνη (υποδέχεται τον Ολυμπιακό Ανάληψης) στη 2η θέση.


1ος όμιλος

Σάββατο

Βαλύρα - Κοπανάκι
Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Γκούμας, Μιχαλόπουλος, Ζέρβα
Καλό Νερό - Θύελλα Μ.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Ηλιόπουλος


Κυριακή

Πλατύ - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
Γεωργαντάς, Γιαννέας, Αναγνωστόπουλος
Α.Ε. Αιθαίας - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Καλογερόπουλος, Ηλιόπουλος, Ζέρβα
Αναγέννηση Π. - Μικρομάνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Τάγαρης, Κυριόπουλος
Πράσινα Π. - Α.Ο. Πατίστα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Ηλιόπουλος, Καλογερόπουλος,, Ζέρβα

2ος όμιλος

Σάββατο

ΠΑΟΚ - Δόξα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Ψηλοπαναγιώτης, Αγγελακάκης, Μπασιλάρης
Ακαδημία Πάμισος - Θύελλα Χ.
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Τσέλο, Παυλοπούλου

Κυριακή
Α.Ε. Μάνης - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Τσουλάκος, Μαγουλιανίτης, Μπότη
Καλλιθέα - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Σκορπιδέας, Κ.  Σωτηρόπουλος
Στενωσιά - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.
Κατσάς,  Στέφανος, Δ. Σωτηρόπουλος


Δευτέρα

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Τσέλο, Τάγαρης


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - 1ος όμιλος
(σε 5 αγώνες)
1. Πλατύ    9-3    15
2. Αναγέννηση    9-2    11
3. Μικρομάνη    9-4    10
4. Πράσινα Π.    12-6    8
-. Α.Ε. Αιθαίας    7-4    8
6. Καλό Νερό    13-8    7
-. Θύελλα Μ.        6-3    7
8. Α.Ο. Πατίστα    4-12    4
-. Κοπανάκι    1-10    4
10. Ηρακλής Κυπ.    6-9    3
-. ΑΕΚ Καλ.    4-7    3
12. Βαλύρα    4-16    1




Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - 2ος όμιλος
(σε 5 αγώνες)
1. Θύελλα Χ.    10-3    13
2. Α.Ε. Μάνης    8-4    10
-. Α.Ε. Αβίας    8-2    10
-. Στενωσιά    9-4    10
5. Ολυμπιακός Αν.    8-5    8
6. Ακαδημία Πάμισος    8-10    7
7. Δόξα    7-7    6
-. Βλαχόπουλο    4-7    6
-. Παναθηναϊκός    4-4    6
10. Πανιώνιος    7-7    5
11. Καλλιθέα    4-12    2
12. ΠΑΟΚ    4-15    0
• Η Α.Ε. Μάνης έχει -2 βαθμούς

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ