Κυριακή, 09 Νοέμβριος 2014 14:51

Μεγάλη νίκη (1-0) η Καλαμάτα στη Βάρδα - τα τελικά αποτελέσματα

Επιστροφή στις νίκες με μεγάλο διπλό για την Καλαμάτα που επικράτησε με 1-0 στη Βάρδα της τοπικής ομάδας με γκολ του Σαλαπάτα στο 31'.

Ρεπό: Βύζας Μεγάρων

81' Κρατά το προβάδισμα η Καλαμάτα και πάμε για το τέλος.

76' Στο 0-1 πάντα στη Βάρδα. Με δέκα παίκτες από το 70' οι γηπεδούχοι καθώς αποβλήθηκε ο Δημητρακόπουλος. Στο 60' μπήκε ο Κουντάνης αντί του Ηλιόπουλου και στο 75' ο Πολυχρόνης αντί του Σκάρου και έτσι ολοκλήρωσε τις αλλαγές η Καλαμάτα.

60' Παραμένει το 0-1 χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο β' μέρος. Για την Καλαμάτα βγήκε στο 55' ο Τσάτσος και μπήκε ο Γεωργακόπουλος.

46' Δεύτερο ημίχρονο στη Βάρδα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΠΑΟ Λουτρακίου - Αχαϊκή 1-0
Μανδραϊκός - Παναρκαδικός 1-2
Πανελευσινιακός - Παναργειακός 0-0
Ερμής Κιβερίου - Αστέρας Μαγούλας 0-0

45' Ημίχρονο 0-1. Από ένα δοκάρι οι δύο ομάδες τα τελευταία λεπτά. Η Καλαμάτα με τον Ρούσση στο 40' και η Βάρδα με τον Δημητρακόπουλο στο 43'.

31' γκοοολ 0-1 η Καλαμάτα! Ο Σαλαπάτας εκμεταλλεύτηκε αμυντική αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων και με πλασέ πέτυχε το 0-1. Στο 30' παραμένει το 0-0 στα ματς που γίνονται σε Ελευσίνα, Λουτράκι, Κιβέρι.

23' Παραμένει το 0-0, πιέζει ψηλά η Καλαμάτα αλλά δεν έχει κάνει την μεγάλη φάση, χωρίς μάλιστα να αποφεύγει τα λάθη στην μεσαία γραμμή που δίνουν την ευκαιρία αντεπίθεσης στους γηπεδούχους. Χωρίς τη μεγάλη φάση πάντως ακόμη το παιχνίδι. Στο 13' χτύπησε στο κεφάλι ο Σαλαπάτας και του τοποθετήθηκε επίδεσμος για να μπορέσει να συνεχίσει.

8' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά.

1' Ξεκίνησε το ματς. Η Καλαμάτα άρχισε με Πάππο, Νιφορόπουλο, Μαρτίνο, Ρούσση, Χριστοφιλέα, Λουμπαρδέα, Τσάτσο, Σκάρο, Καλαντζή, Ηλιόπουλο και Σαλαπάτα.

Στις 3 μ.μ. ξεκινά στη Βάρδα το ματς της τοπικής ομάδας με την Καλαμάτα για την 6η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα.