Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024 17:34

ΜΕΘΩΝΗ – Α.Ε. ΜΑΝΗΣ 1-3: Νίκησε και ανέβηκε στην 3η θέση

Αλώβητη έφυγε από τη Μεθώνη η Α.Ε. Μάνης, που κέρδισε την τοπική ομάδα με 3-1 και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η φιλοξενούμενη ομάδα κέρδισε για δεύτερη φορά τη Μεθώνη, όπως είχε κάνει στο αντίστοιχο παιχνίδι του πρώτου γύρου στη Μάνη. Με την παραπάνω νίκη έφτασε τις 15 στο πρωτάθλημα και ήταν η πρώτη που σημειώνει μακριά από την έδρα της στο δεύτερο γύρο.
Οι Μανιάτες κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με δύο γκολ που σημείωσαν στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα λίγα λεπτά πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο στο παιχνίδι. Στο 23’ Μουλιάτος και στο επόμενο λεπτό ο Κουρούπης σημείωσαν το 0-2. Η Μεθώνη μείωσε προσωρινά στο 75’ με τον Κουρούπη και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κουλόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Κομπιλίρης με βοηθούς διαιτητές τους Ταβουλαρέα, Γαϊτάνη.
ΜΕΘΩΝΗ: Οικονομόπουλος, Παρασκευόπουλος, Παυλόγιαννης (67’ Κ. Μεμά), Τσιμικλής, Δήμος (87’ Ράλλης), Σπαντιδέας, Μάραντος, Ζόμπολος, Τσαγκάρης (46’ Καραγλάνης), Σαμπάνι (67’ Αγγ. Ψυχάρης), Μπεγέτης.
Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κόκκαλης, Σπυρόπουλος, Π. Πουλάκος, Γιαννής, Στραβάκος, Τζανετέας, Χατζηπαναγιώτης, Γλέζος, Κ. Πουλάκος (78’ Κουλόπουλος), Κουρούπης (85’ Ντερβίσι), Μουλιάτος.