Πέμπτη, 09 Μαϊος 2024 19:07

SUPER LEAGUE 2: Πρωταθλήτρια και μαθηματικά η Καλλιθέα (βίντεο)

Η αγωνιστική περίοδος 2024-2025 θα βρει την Καλλιθέα να αγωνίζεται στη Super League.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη αναδείχθηκε σήμερα  ισόπαλη 1-1 με τα Χανιά στο «Γρηγόρης Λαμπράκης», σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ στον Β΄ όμιλο της Super League 2, και «σφράγισε» την επιστροφή της στα «μεγάλα σαλόνια» για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 2005-06, όταν υποβιβάστηκε από την Α΄ Εθνική.

Τα Χανιά προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό του αγώνα με το γκολ του Νίλι, ωστόσο η Καλλιθέα ισοφάρισε με τον Μαρότα στο 32΄, με το 1-1 να διατηρείται ως το τέλος και τους γηπεδούχους να παίρνουν τον βαθμό που χρειάζονταν και να πανηγυρίζουν την επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία μετά από 18 χρόνια, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε των πλέι οφ (Καλλιθέα και Χανιά έχουν να δώσουν ένα ακόμα ματς)