Σάββατο, 14 Φεβρουάριος 2015 09:18

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Χωρίς περιθώρια αύριο στη Ζάκυνθο

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Οι συνεχόμενες εντός έδρας βαθμολογικές απώλειες έριξαν την Καλαμάτα στην 4η θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής και την απομάκρυναν 6 βαθμούς από την κορυφή της βαθμολογίας.


Η Μεσσηνιακή ομάδα λοιπόν είναι υποχρεωμένη να επιστρέψει άμεσα στις νίκες, αν θέλει να διατηρήσει τις ελπίδες που έχει για την κατάκτηση του τίτλου, πράγμα που σημαίνει ότι η νίκη αποτελεί μονόδρομο στο αυριανό εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ζακυνθιακό (3 μ.μ.).
Εκτός έδρας οι Μεσσήνιοι έχουν δείξει ότι τα καταφέρνουν αφού μετρούν 5 νίκες και μια ισοπαλία σε έξι εκτός έδρας παιχνίδια, χωρίς να υπολογίζουμε το ματς με την Κύμη το οποίο πήρε στα χαρτιά.
Με οδηγό λοιπόν τα προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια, η "Μαύρη Θύελλα" θα στοχεύσει αύριο στη νίκη ώστε να διατηρήσει ή και να μειώσει την διαφορά της από την κορυφή της βαθμολογίας.
Αγωνιστικά, ο πονοκέφαλος για τον τεχνικό της τοπικής μας ομάδας Κώστα Σταματίου έχει να κάνει κυρίως με τις απουσίες στην αμυντική γραμμή και ειδικά στα άκρα της άμυνας καθώς δύο βασικοί ακραίοι μπακ της Καλαμάτας, οι Μαρτίνος και Νιφορόπουλος είναι τιμωρημένοι. Εκτός μάχης είναι και ο τιμωρημένος Δημητριάδης. Έτσι οι αλλαγές στην βασική 11άδα θα είναι υποχρεωτικές.
Επικρατέστεροι για να ξεκινήσουν είναι οι Πάππος, Ζαχαρόπουλος, Λαζάρου, Ρούσσης, Χριστοφιλέας, Λουμπαρδέας, Σκάρος, Τσάτσος, Καλαντζής, Ηλιόπουλος και Σαλαπάτας ενώ θέση διεκδικεί και ο Κορκοντζέλος.

Το πρόγραμμα
και οι διαιτητές

Το Κυριακάτικο ματς του Ζακυνθιακού με την Καλαμάτα θα διαιτητεύσει ο Γκοβέσης από την Αρκαδία με βοηθούς τους Νίκα και Τριανταφύλλου, επίσης από την Αρκαδία.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στα ματς της 18ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής έχουν ως εξής:
Κυριακή
Πανελευσινιακός - Αχαϊκή
Πόγκας, Σπανός, Πριόνας (Ευβοιας)
Αιολικός - Μανδραϊκός
Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Λυμπερόπουλος (Αθηνών)
Ερμής Κιβερίου - ΠΑΟ Βάρδας
Ντάουλας, Τζάκος, Τάμαλης (Αθηνών)
Ζακυνθιακός - Καλαμάτα
Γκοβέσης, Νίκας, Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
Δόξα Μανωλάδας - Παναρκαδικός
Κακριδής, Μπούμπας, Πυργάκης (Κορινθίας)
Παρατηρητής θα είναι ο Μεσσήνιος Νίκος Χρονόπουλος.
Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός
Τζουανόπουλος, Γκαβέρας, Οικονόμου (Αχαίας)
Κύμη - Αστέρας Μαγούλας 0-3 α..α
Ρεπό: ΠΑΟ Λουτρακίου
• Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Παναργειακός 30- 8 36
2. Πανελευσινιακός 29-11 34
3. Αιολικός 27-12 31
4. Καλαμάτα 18-9 30
5. Δόξα Μανωλάδας 19-12 29
6. ΠΑΟ Λουτρακίου 12-5 27
7. Βύζας Μεγάρων 18-12 23
-. ΠΑΟ Βάρδας 21-20 23
9. Ζακυνθιακός 21-21 21
-. Παναρκαδικός 22-22    21
11. Αχαϊκή 18-27 16
12. Ερμής Κιβερίου 13-19    14
13. Αστέρας Μαγούλας 11-27 9
14. Μανδραϊκός 8-20 8
-. Κύμη -
• Η Κύμη παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα
• Το ρεπό του έχει κάνει ο Αιολικός και ο Μανδραϊκός.


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ