Τρίτη, 14 Απρίλιος 2015 18:29

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Το απόλυτο των βαθμών έχουν πάρει Δαναός, Εθνικός και Δόξα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Το απόλυτο των βαθμών έχουν πάρει Δαναός, Εθνικός και Δόξα

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε το προπαιδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ.


Ο Εθνικός Μελιγαλά στον 1ο όμιλο, ο Δαναός στον 3ο όμιλο και η Δόξα στον 4ο όμιλο, έχουν πετύχει από 8 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.
Στο 2ο όμιλο στην κορυφή πέρασε η Εράνη, ενώ ο Αίας είναι πρώτος στον 5ο όμιλο.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής, καθώς και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(8η αγωνιστική)
Εθνικός Μελιγαλά - Παπαφλέσσας Αμφειας 8-2
Αστέρας Αρφαρών - Σπερχογεία 1-1
Ρεπό:  Νέος Αρις

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 8 αγώνες)
1. Εθνικός       28-8      18
2. Σπερχογεία 20-9       11
3. Αρφαρά       15-17      10
4. Νέος Αρις    11-12       4
5. Αμφεια         8-36       0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 19/4
Εθνικός Μελιγαλά - Σπερχόγεια
Γήπεδο Μελιγαλά, 11 π.μ.
Νέος Άρις - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(8η αγωνιστική)

Χανδριναϊκός - Μεθώνη 3-2
Εράνη - Κυπαρισσία 2-0
Ρεπό:  Τέλλος Αγρας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 8 αγώνες)

1. Εράνη          12-4       14
2. Τ. Αγρας     14-8       13
3. Μεθώνη      14-16       6
-. Χανδριναϊκός          10-15     6
5. Κυπαρισσία            8-15 4      

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 19/4
Τέλλος Άγρας - Εράνη
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Κυπαρισσία - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(8η αγωνιστική)
Πανθουριακός - Καλαμάτα 0-3
Αναγέννηση Παραλίας - Κεραυνός Καλαμάτας 1-3
Α.Ε. Μάνης - Δαναός 0-5


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 8 αγώνες)
1. Α.Σ. Δαναός            49-4     24
2. Αναγέννηση            33-11       15
3. Καλαμάτα    18-22       13
4. Πανθουριακός        10-20       7
-. Α.Ε. Μάνης  5-31      7
6. Κεραυνός    5-32      4

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τετάρτη 15/4
Μάνη - Κεραυνός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Σάββατο 18/4
Καλαμάτα - Μάνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κυριακή 19/4
Δαναός - Αναγέννηση
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κεραυνός - Πανθουριακός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.


4ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(8η αγωνιστική)
Απόλλωνας Καλαμάτας - Μεσσηνιακός 4-1
Θησέας Καλαμάτας - Πατίστα 3-0
Δόξα Καλαμάτας - Ομόνοια 9-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 8 αγώνες)
1. Δόξα            50-5     24
2. Ομόνοια      19-18       14
3. Θησέας        34-8    16
4. Α.Ο. Πατίστα 19-17    10
5. Μεσσηνιακός          6-42    3
-. Απόλλωνας     10-48     3

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 18/4
Πατίστα - Δόξα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Κυριακή 19/4
Ομόνοια - Απόλλωνας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Μεσσηνιακός - Θησέας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.


5ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(8η αγωνιστική)
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας 3-2
Πράσινα Πουλιά - Αίαντας 0-5
• Aναβλήθηκε το ματς Ακρίτας Κορώνης - Πάμισος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 8 αγώνες)
1. Αίας 22-8      19
2. Πράσινα Π. 14-9       14
3. Πάμισος      12-11      10
4. Ολυμπιακός 13-18      8
5. Ηρακλής Κ. 11-19     7
6. Κορώνη      8-13       4

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 18/4
Ηρακλής Καλ. - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.
Αίας - Πάμισος
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ