Δευτέρα, 22 Ιούνιος 2015 15:48

EUROPA LEAGUE: Με τον νικητή Μπρόουτον - Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ κληρώθηκε ο ΠΑΟΚ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το ζευγάρι, από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλός του στον β΄ προκριματικό γύρο του Europa League, έμαθε σήμερα ο ΠΑΟΚ.

Η σχετική κλήρωση έγινε στη Νιόν της Ελβετίας και ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα αντιμετωπίσει την ουαλική Μπρόουτον ή τη Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ από την Κροατία. Οι Θεσσαλονικείς θα δώσουν εκτός έδρας το πρώτο παιχνίδι στις 16 Ιουλίου, ενώ η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 23/7.

1ος προκριματικός γύρος (2 και 9 Ιουλίου)

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-ΟΜΟΝΟΙΑ (Κύπρος)

Σαξάν (Μολδαβία)-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΣΟΥ (Κύπρος)

Βίκινγκουρ Ρέϊκιαβικ (Ισλανδία)-Κόπερ (Σλοβενία)

Νιούταουν (Ουαλία)-Βαλέτα (Μάλτα)

Γκλέναβον (Β. Ιρλανδία)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)

Ρούναβικ (Ν. Φερόε)-Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)

Ατλάντας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)-Μπερόε Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία)

Σπαρτακς Γιούρμαλα (Λετονία)-Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)-Ρέϊκιαβικ (Ισλανδία)

Γιουνιβέρσιτι Κόλετζ Ντάμπλιν (Ιρλανδία)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)

Σερίφ (Μολδαβία)-Οντς (Νορβηγία)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)-Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Μπρόντμπι (Δανία)-Γιουβενές/Ντογκάνα (Σαν Μαρίνο)

Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Ακτόμπε (Καζακστάν)-Νόμε Καλιου (Εσθονία)

Γκόου Αχεντ Ιγκλς (Ολλανδία)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)

Κουκέσι (Αλβανία)-Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)

Ρένοβα (Μαυροβούνιο)-Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)

Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)-Αμπερντίν (Σκοτία)

ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)-Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Ορνταμπάσι Σιμκέντ (Καζακστάν)-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)

Τρακάϊ (Λιθουανία)-ΗΒ Τόρσαβν (Ν. Φερόε)

Γκλεντόραν (Β. Ιρλανδία)-Ζίλινα (Σλοβακία)

Αλασκέρτ (Αρμενία)-Σεντ Τζόνστον (Σκοτία)

Ολίμπικ Σαράγεβο (Βοσνία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)

Βικινγκουρ (Ν. Φερόε)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σκόντο (Λετονία)-Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Μπαλζάν (Μάλτα)-Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)

Σαντ Τζούλια (Ανδόρα)-Ράντερς (Δανία)

Κρουόγια Πακρουόγις (Λιθουανία)-Γιαγκελόνια Μπιάλιστοκ (Πολωνία)

Λάτσι (Αλβανία)-Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Παρτιζάνι (Αλβανία)-Στρομσγκόντσετ (Νορβηγία)

Γέλγκαβα (Λετονία)-Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)

Λουζιτάνς (Ανδόρα)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία)

Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)-Χαφναρφιορντούρ (Ισλανδία)

Λάχτι (Φινλανδία)-Ελφσμποργκ (Σουηδία)

Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία)-Χάϊντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Σιράκ (Αρμενία)-Ζρίνσκι (Βοσνία)

Βάασα (Φινλανδία)-ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Τσέλιε (Σλοβενία)-Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Μπιρκίρκαρα (Μάλτα)-Ουλίσες (Αρμενία)

Μπρόουτον (Ουαλία)-Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Μποτοσάνι (Ρουμανία)-Τσκινβάλι (Γεωργία)

Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)

 

2ος προκριματικός γύρος (16 και 23 Ιουλίου)

Μπρόουτον (Ουαλία) ή Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ (Κροατία) - ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Κουκέσι (Αλβανία) ή Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία) - Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) ή Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Ατλάντας Κλαϊπέντα (Λιθουανία) ή Μπερόε Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία) - Μπρόντμπι (Δανία) ή Γιουβενές/Ντογκάνα (Σαν Μαρίνο)

Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) ή Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Σερίφ (Μολδαβία) ή Οντς (Νορβηγία)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία) ή Ρέϊκιαβικ (Ισλανδία) - Βικινγκουρ (Ν. Φερόε) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) - Τουν (Ελβετία)

Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) ή Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) - Γιουνιβέρσιτι Κόλετζ Ντάμπλιν (Ιρλανδία) ή Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)

Βάασα (Φινλανδία) ή ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) - Σιράκ (Αρμενία) ή Ζρίνσκι (Βοσνία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) - Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Σεντ Τζόνστον (Σκοτία)

Γκόου Αχεντ Ιγκλς (Ολλανδία) ή Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Μπαλζάν (Μάλτα) ή Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) - Μποτοσάνι (Ρουμανία) ή Τσκινβάλι (Γεωργία)

ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) ή Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Σπαρτακς Γιούρμαλα (Λετονία) ή Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Ακτόμπε (Καζακστάν) ή Νόμε Καλιου (Εσθονία)

Ρένοβα (Μαυροβούνιο) ή Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία) - Γκλεντόραν (Β. Ιρλανδία) ή Ζίλινα (Σλοβακία)

Κρουόγια Πακρουόγις (Λιθουανία) ή Γιαγκελόνια Μπιάλιστοκ (Πολωνία) - Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) ή ΟΜΟΝΟΙΑ (Κύπρος)

Γέλγκαβα (Λετονία) ή Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία) - Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) ή Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)

Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) - Παρτιζάνι (Αλβανία) ή Στρομσγκόντσετ (Νορβηγία)

Σεϊναγιόκι (Φινλανδία) ή Χαφναρφιορντούρ (Ισλανδία) - Λάτσι (Αλβανία) ή Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) ή Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Τσέρνο Μόρε Βάρνα (Βουλγαρία) - Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

Ινβερνές (Σκοτία) - Άστρα (Ρουμανία)

Γκλέναβον (Β. Ιρλανδία) ή Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)

Ριέκα (Κροατία) - Σκεντίγια (ΠΓΔΜ) ή Αμπερντίν (Σκοτία)

Ολίμπικ Σαράγεβο (Βοσνία) ή Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Ρούναβικ (Ν. Φερόε) ή Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)

Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) ή Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Λουζιτάνς (Ανδόρα) ή Γουέστ Χαμ (Αγγλία) - Μπιρκίρκαρα (Μάλτα) ή Ουλίσες (Αρμενία)

Κοπεγχάγη (Δανία) - Νιούταουν (Ουαλία) ή Βαλέτα (Μάλτα)

Σαρλερουά (Βέλγιο) - Ορνταμπάσι Σιμκέντ (Καζακστάν) ή Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Σαξάν (Μολδαβία) ή Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) - Τρακάϊ (Λιθουανία) ή ΗΒ Τόρσαβν (Ν. Φερόε)

Τσέλιε (Σλοβενία) ή Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία) - Γκέτεμποργκ (Σουηδία)

Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) ή Ράντερς (Δανία) - Λάχτι (Φινλανδία) ή Ελφσμποργκ (Σουηδία)

Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Κόπερ (Σλοβενία) - Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία) ή Χάϊντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Σκόντο (Λετονία) ή Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) - Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία) ή Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ