Πέμπτη, 13 Αύγουστος 2015 14:02

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Νέα μεταγραφή ο αμυντικός Χ. Χονδρογιάννης - Φιλική νίκη 3-0 στην Κορώνη

Νέα μεταγραφή ανακοίνωσε ο Τσικλητήρας Πύλου που ενισχύεται σημαντικά με στόχος να κάνει πρωταθλητισμό στην Α' τοπική…

Συγκεκριμένα αποκτήθηκε ο 21χρονος αμυντικός Χρήστος Χονδρογιάννης που η βασική του θέση είναι αριστερό μπακ, αλλά μπορεί να αγωνιστεί και σε όλες τις θέσεις της άμυνας. Ο Χονδρογιάννης έρχεται με πολύ καλές συστάσεις και έχει εμπειρίες από τη συμμετοχή του στη
Γ' Εθνική και το Περιφερειακό Πρωτάθλημα με τη φανέλα του Άρη Αιτωλικού, ενώ πέρυσι ήταν στην Κυπελλούχο ομάδα της Φλόγας Παλαιομανίνας. Οι μεταγραφές πάντως δεν σταματούν εδώ για την ομάδα της Πύλου που βρίσκεται κοντά σε έναν ποιοτικό μεσοαμυντικό.
Από εκεί και πέρα χθες Τετάρτη οι κυπελλούχοι Μεσσηνίας έδωσαν το πρώτο τους φιλικό στην Κορώνη με τον Ακρίτα και κέρδισαν 3-0.
Δύο γκολ πέτυχε ο Νάτσης και ένα ο Δούνιας (όλα στο πρώτο ημίχρονο), ενώ για την Πύλο έχασε πέναλτι ο Τσάτσος.
Για τον Τσικλητήρα ξεκίνησαν οι Μίντζηρας, Κουτίβας, Μπίζος, Αντάλης, Σίνος, Γ. Παπαγεωργίου, Τσάτσος, Δούνιας, Διακουμής, Νάτσης, Μικελάτος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κ. Κακαλέτρης, Ν. Παπαγεωργίου, Τσώνης, Μεμουσάι, Μπούμπα, Μπιλάλι, Χονδρογιάννης, Κουρεμπανάς, Πουλόπουλος και Π. Κακαλέτρης.