Πέμπτη, 27 Αύγουστος 2015 18:40

Ισόπαλο 3-3 το φιλικό Ομόνοια - Τέλλος Αγρας

Ισόπαλο με το… αγγλικό σκορ 3-3 έληξε το χθεσινό φιλικό Ομόνοια - Τέλλος Αγρας που έγινε στο γήπεδο "Γ. Λουκαρέας".

Αυτό ήταν το τελευταίο τεστ για τους "ερυθρόλευκους" που την Κυριακή υποδέχονται την Χώρα για τη β' φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας, όπως και για την καλαματιανή ομάδα που παίζει εκτός έδρας με τον Α.Ο. Φαραί το βράδυ του Σαββάτου.
Η ομάδα του Σωτήρη Μπουραντώνη προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Ντόκου και Κατσίβα, ο Αγρας μείωσε 2-1 με τον Παπανδρεόπουλο, για να κάνει το 3-1 η Ομόνοια με τον Κώστα Λυμπερόπουλο που είναι το τελευταίο απόκτημα της από τη Στενωσιά.
Ο Αγρας, που έπαιξε με αρκετές απουσίες, ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά σε 3-3 με τέρματα των Νικολόπουλου και Φιλάι.
ΟΜΟΝΟΙΑ: Μέτσος, Κ. Κοστρίβας, Δ. Κοστρίβας, Πετράκος, Τάφα,
Π. Μπουραντώνης, Αγγελής, Δρογγίτης, Ντόκο, Χατζηπαναγιώτης, Κατσίβας.
Επαιξαν και οι Χανδρινός, Αναζίκος, Δημητρίου, Δημόπουλος, Τζίκα, Λυμπερόπουλος και Γιαννούλης.
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Σταθάς, Καμπύλης, Χούτος, Γεωργόπουλος, Φιλάι, Παπανδρεόπουλος, Αναστασόπουλος, Νικολόπουλος, Κολεζνιτσένκο, Παγώνης, Σικαλιάς. Αλλαγή μπήκε ο Ζόμπολος.