Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2015 22:04

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: - Εύκολα ο Παναρκαδικός, έχασε βαθμούς η Σπάρτη - τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναρκαδικός νίκησε 3-0 εκτός έδρας τον προσεχή αντίπαλο της Καλαμάτας Ηρακλή Ψαχνών. Ο Καστριτσέας στο 53' και ο Γαρυφαλλόπουλος στο 57' και το 63' πέτυχαν τα γκολ των νικητών.

Η Σπάρτη προηγήθηκε με τον Αναστασάκο στο 11', στο 56' έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπιταξή και στο 89' ο Στάϊκος με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.
Η Βάρδα προηγήθηκε με γκολ του Νικολόπουλου στο 43' στο Αργος αλλά ο Παναργειακός γύρισε το ματς στην επανάληψη με γκολ των Γκίνο (48') και Νικλιτσιώτη (50') πήρε τη νίκη με 2-1.
Το Λουτράκι με γκολ του Ζερβού στο 45' και του Σιώκου στο 81' νίκησε 2-0 εντός έδρας τον Βύζαντα Μεγάρων.
Η Χαλκίδα με πέναλτι του Σκάρου στο 95' νίκησε με 1-0 τον Αιολικό.
Στο ματς που έγινε το Σάββατο, ο Κανάρης Νενήτων νίκησε 1-0 εκτός έδρας τον Λεβάντε με γκολ του Ντάμπου με πέναλτι στο 57'.