Σάββατο, 14 Νοέμβριος 2015 16:00

ΤΕΝΙΣ: Επιτυχίες Καλαματιανών αθλητών στα "Κολοκοτρώνεια"

Εντυπωσιακή παρουσία είχαν οι Καλαματιανοί αθλητές στο Κολοκοτρώνεια Tennis Open που έγινε την περασμένη Κυριακή στην Τρίπολη.

Ο Σταύρος Παπαβασιλείου του Ομίλου Αντισφαίρισης Καλαμάτας αναδείχθηκε νικητής στην κατηγορία ανδρών, νικώντας τον 16χρονο επίσης αθλητή του ΟΑΚ Παναγιώτη Καρελά στον μεγάλο τελικό.

Στην κατηγορία 35+ ο Φαμπρίτσιο Αρλότα επικράτησε κάνοντας το νταμπλ μετά την επιτυχία στο Παπαφλέσσεια Tennis Open!

Ο τελικός στα διπλά ανδρών ήταν καθαρά Καλαματιανή υπόθεση, με τους Παπαβασιλείου-Παναταζόπουλο να παίρνουν την νίκη στο tiebreak από τους Γαλάνη-Καλογερόπουλο!

Το Κολοκοτρώνεια Tennis Open ήταν το τρίτο και τελευταίο τουρνουά στη σειρά του Peloponnesus Masters Series, μια πρωτοβουλία των συλλόγων της ΑΕΚ Τρίπολης, Ρήγα Αργολίδας και Ο.Α.Καλαμάτας, για την ανάδειξη των καλύτερων αθλητών στην Πελοπόννησο. Οι 16 καλύτεροι αθλητές στην κατάταξη έπειτα και από τα τρία τουρνουά της σειράς θα κληθούν να αγωνισθούν στο μεγάλο Masters, το οποίο θα διεξαχθεί την Άνοιξη 2016 και θα έχει χρηματικό έπαθλο!