Πέμπτη, 21 Ιούνιος 2018 14:21

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 39 μετάλλια ο ΝΟΚ στην Αμαλιάδα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 39 μετάλλια ο ΝΟΚ στην Αμαλιάδα

 

Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας στους θερινούς αγώνες κολύμβησης προαγωνιστικών κατηγοριών (9 – 10 – 11 - 12 ετών) που έγιναν 9 και 10 Ιουνίου στο δημοτικό κολυμβητήριο Αμαλιάδας.

Ο ΝΟΚ κατέκτησε 39 μετάλλια, εκ των οποίων τα 19 χρυσά, 10 αργυρά και 10 χάλκινα, με τους αθλητές να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, πετυχαίνοντας παράλληλα πολλά ατομικά ρεκόρ. Κάτι που άφησε απόλυτα ικανοποιημένους τους προπονητές τους Παναγιώτη Λαγοπάτη και Σταυρούλα Μπασακίδη και αφήνει επίσης πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Η δουλειά άλλωστε που γίνεται στο ΝΟΚ, όχι μόνο στα αγωνιστικά - προαγωνιστικά τμήματα, αλλά και σε όλα τα τμήματα των υποδομών, φαίνεται εδώ και χρόνια μέσα από συνεχείς και μεγάλες διακρίσεις των αθλητών του καλαματιανού συλλόγου σε πανελλήνιο και σε διεθνές επίπεδο.

Αναλυτικά οι επιδόσεις του ΝΟΚ στην Αμαλιάδα έχουν ως εξής:

Προαγωνιστικές κατηγορίες

Αγόρια – κορίτσια 12 ετών ( (γεν. 2006)

Βασίλης Κάββουρας, 50ΕΛ 36’’63 7ος, 100ΕΛ 1’21’’23 9ος, 200ΕΛ 3’02’’47 5ος.

Νίκος Πουλέτης, 50ΕΛ 33’’92 5ος, 100ΠΡ 1’40’’40 4ος, 200ΜΑ 3’09’’15 3ος.

Γεωργία Μαρκοπούλου, 50ΕΛ 33’’08 4η, 200ΕΛ 2’51’’87 6η, 200ΜΑ 3’23’’08 3η.

Μαρία – Ελένη Χαντζάρα, 100ΕΛ 1’23’’42 7η, 50ΥΠ 42’’09 9η.

Κωνσταντίνα Μενούνου, 100ΕΛ 1’33’’19 12η, 50ΠΡ 51’’11 8η, 100ΠΡ 1’48’’71 10η

Αγόρια – κορίτσια 11 ετών (γεν. 2007)

Βασίλης Κούρος, 50ΕΛ 31’’37 1ος, 50ΥΠ 35’’61 1ος, 200ΥΠ 2’53’’21 1ος.

Γιάννης Σγάντζος, 50ΠΕΤ 35’’84 1ος, 100ΠΕΤ 1’29’’78 1ος, 200ΜΑ 3’01’’91 1ος.

Βασίλης – Μάριος Κορομπόκης, 50ΕΛ 34’’86 8ος, 100ΕΛ 1’17’’19 5ος, 50ΥΠ 42’’18 7ος.

Βαγγέλης Μαντζουνέας, 50ΕΛ 39’’28 12ος, 100ΕΛ 1’26’’45 12ος, 50ΥΠ 44’’65 12ος.

Θανάσης Μιχαλόπουλος, 100ΕΛ 1’21’’67 10ος, 400ΕΛ 6’14’’89 5ος, 50ΥΠ 43’’87 9ος.

Παναγιώτης Μπούσμπουρας, 50ΕΛ 39’’31 13ος, 100ΕΛ 1’28’’60 13ος, 100ΠΡ 1’56’’46 11ος.

Γιώργος Μακρής, 50ΕΛ άκυρη εκκίνηση, 50ΠΡ 54’’65 8ος, 100ΠΡ 2’04’’93 13ος.

Στάθης Μάλαμας, 100ΕΛ 1’17’’14 4ος, 200ΕΛ 2’44’’98 3ος, 100ΥΠ 1’30’’11 4ος.

Γιάννης Σγάντζος, Στάθης Μάλαμας, Βασίλης – Μάριος Κορομπόκης, Βασίλης Κούρος , 4Χ100 ΕΛ 5’02’’90 1οι.

Βασίλης Κούρος, Παναγιώτης Μπούσμπουρας, Γιάννης Σγάντζος, Βασίλης – Μάριος Κορομπόκης 4Χ100ΜΟ 6’06’’29 2οι.

Φωτεινή Σουλεϊμέζη, 50ΕΛ άκυρη εκκίνηση, 200ΕΛ 3’37’’16 5η, 50ΥΠ 49’’42 6η.

Βαλεσία Μαρούλη, 50ΥΠ 37’’37 1η, 100ΥΠ 1’23’’06 1η, 200ΜΑ 3’10’’67 3η.

Ιωάννα Τζώρτζη-Πάλλη, 50ΕΛ 37’’55 5η, 100ΕΛ 1’24’’03 5η, 50ΠΕΤ 48’’19 4η.

Αγόρια – κορίτσια 10 ετών (γεν. 2008)

Αριστείδης Σπυρόπουλος, 100ΕΛ 1’14’’75 2ος, 200ΕΛ 2’42’’67 1ος.

Βασίλης Κούμανης, 50ΠΡ 53’’10 4ος, 100ΠΡ 1’57’’12 5ος.

Δημοσθένης Λυκοτραφίτης, 200ΕΛ 3’00’’80 2ος, 200ΜΑ 3’30’’15 3ος.

Κώστας Φράγκος, 100ΥΠ 1’38’’11 1ος, 100ΠΡ 1’47’’97 3ος.

Λυκούργος Κλεφτόγιαννης, 50ΠΡ 49’’71 1ος, 100ΠΡ 1’43’’97 1ος.

Ηλίας Κουλουράς, 50ΥΠ 44’’02 2ος, 50ΠΡ 55’’22 6ος.

Κώστας Φράγκος, Λυκούργος Κλεφτόγιαννης, Αριστείδης Σπυρόπουλος, Δημοσθένης Λυκοτραφίτης, 4Χ50ΜΟ 2’55’’66 2οι.

Δημοσθένης Λυκοτραφίτης, Κώστας Φράγκος, Λυκούργος Κλεφτόγιαννης, Αριστείδης Σπυρόπουλος, 4Χ50ΕΛ 2’28’’32 2οι.

Κωνσταντίνα Σκουράκη, 50ΕΛ 39’’73 4η, 100ΕΛ 1’29’’63 3η.

Μαρία - Σοφία Φραγκούλη, 100ΕΛ 1’17’’72 1η, 200ΕΛ 2’49’’92 3η.

Ολυμπία Τσαλίκη, 50ΥΠ 42’’40 3η, 100ΥΠ 1’39’’29 6η.

Αγόρια – κορίτσια 9 ετών (γεν. 2009)

Νίκος Τζοβάρας, 50ΕΛ 39’’84 5ος, 100ΕΛ 1’32’’55 6ος.

Παναγιώτης Πουλέτης, 50ΕΛ 40’’70 9ος, 100ΕΛ 1’31’’19 5ος

Δημήτρης Πατριαρχέας, 50ΠΡ 53’’75 3ος, 50ΥΠ 46’’45 6ος.

Βασίλης Κουρέας, 100ΕΛ 1’22’’96 1ος, 50ΥΠ 44’’05 2ος.

Αλέξανδρος Σγάντζος, 50ΕΛ 38’’98 2ος, 50ΠΕΤ 42’’84 1ος.

Χαράλαμπος Αποστολάκης, 50ΕΛ 42’’68 13ος. 50ΠΡ 50’’65 1ος.

Θεμιστοκλής Χαντζάρας, 50ΥΠ 50’’75 11ος, 50ΠΡ 1’01’’70 5ος.

Γιώργος Τσετσέκος, 50ΥΠ 53’’42 15ος, 50ΠΡ 1’02’’61 6ος.

Βασίλης Κουρέας, Χαράλαμπος Αποστολάκης, Αλέξανδρος Σγάντζος, Νίκος Τζαβάρας, 4Χ50ΜΟ 2’57’’81 1οι.

Νίκος Τζοβάρας, Παναγιώτης Πουλέτης, Χαράλαμπος Αποστολάκης, Βασίλης Κουρέας, 4Χ50ΕΛ 2’38’’61 1οι.

Ευαγγελία Μητροπούλου, 100ΕΛ 1’31’’60 2η, 50ΥΠ 47’’09 2η.

Στην ημερίδα ορίων οι αγωνιστικές κατηγορίες

Παράλληλα διεξήχθη και ημερίδα ορίων, η οποία ήταν και ένα από τα τελευταία τεστ προετοιμασίας των παιδιών της αγωνιστικής ομάδας του ΝΟΚ εν όψει των θερινών πρωταθλημάτων.

Οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα των παιδιών του καλαματιανού συλλόγου έχουν ως εξής:

Μάριος - Παναγιώτης Χρυσομάλλης (2004) 50ΕΛ 26’’31 3ος, 50ΠΕΤ 27’’65 2ος.

100ΠΕΤ 1’02’’86 1ος, 200ΠΕΤ 2’20’’50 2ος, 400ΜΑ 5’12’’86 1ος.

Βασίλης Μακρέας (2005), 50ΕΛ 29’’47 13ος, 50ΥΠ 33’’25 3ος, 100ΥΠ 1’14’’78 4ος, 200ΥΠ 2’37’’29 2ος.

Παναγιώτης Χάππας (2003), 50ΕΛ 27’’79 5ος, 100ΕΛ 1’00’’68 3ος, 50ΠΡ 34’’51 1ος

100ΠΡ 1’13’’59 1ος, 200ΠΡ 2’42’’81 1ος.

Αναστασία Χάππα (2005) 50ΕΛ 31’’22 4η, 100ΕΛ 1’06’’80 4η, 50ΠΕΤ 31’’53 4η

50ΥΠ 33’’53 3η, 100ΥΠ 1’16’’60 3η.

Αγάπη – Ελπίδα Λαπιώτη (2005), 50ΕΛ 31’’51 7η, 100ΕΛ 1’08’’55 5η, 200ΕΛ 2’30’’67 3η,

400ΕΛ 5’21’’76 5η, 50ΠΕΤ 32’’87 5η, 200ΜΑ 2’55’’82 4η.

Ελένη Λιανού (2005) , 100ΕΛ 1’14’’45 13η, 50ΠΕΤ 37’’30 10η, 100ΠΕΤ 1’25’’85 6η, 50ΠΡ 43’’38 8η, 100ΠΡ 1’36’’25 13η.

Ξάνθη Μάρισελ (2005), 50ΕΛ 33’’63 16η, 100ΕΛ 1’17’’06 17η, 200ΕΛ 2’54’’96 8η.

Ευαγγελία Καντζιλιέρη, 50ΕΛ 33’’17 13η, 100ΕΛ 1’12’’84 11η, 200ΕΛ 2’32’’98 5η,

400ΕΛ 5’15’’99 4η, 800ΕΛ 10’43’’29 2η.

Ευαγγελία Γκότση (2004), 50ΕΛ 35’’5 26η, 100ΕΛ 1’19’’24 18η, 200ΕΛ 2’43’’85 7η

400ΕΛ 5’49’’94 7η.

Ολγα Σκιαδοπούλου (2002), 50ΕΛ 28’’05 2η, 50ΠΕΤ 30’’00 1η, 100ΠΕΤ 1’08’’18 2η,

200ΜΑ 2’28’’16 1η.

Θεοδώρα Δημητρούλη (2004), 50ΕΛ 34’’37 20η, 50ΠΡ 44’’13 10η, 100ΠΡ 1’32’’55 8η, 200ΠΡ3’15’’68 6η.

Κλημεντία - Νεκταρία Κλεφτόγιαννη (2005), 50ΕΛ 33’’83 18η, 100ΕΛ 1’16’’11 16η,

50ΠΡ 44’’19 11η, 100ΠΡ 1’36’’58 15η, 20ΠΡ 3’22’’94 9η.

Σταυρούλα Λουκαρέα, 50ΥΠ 30’’65 1η, 100ΥΠ 1’07’’36 1η, 50ΠΕΤ 30’’52 3η.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ