Δευτέρα, 13 Αυγούστου 2018 11:12

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ: Δεύτεροι στην Ελλάδα στην Κ22 οι Σπύρος και Αρης Χανδρινός!

Νέα μεγάλη επιτυχία για τους Αρη και Σπύρο Χανδρινό στο μπιτς βόλεϊ.

Μετά την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στην κατηγορία κάτω των 19 ετών την περασμένη εβδομάδα, αυτή τη φορά ανέβηκαν στο βάθρο και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα της κατηγορίας κάτω των 22 ετών. Τα δύο αδέρφια από την Μεσσηνία (αριστερά στη φωτό), παίκτες της Καλαμάτας '80,  πραγματοποίησαν και πάλι καταπληκτικές εμφανίσεις και κατάφεραν να φτάσουν μέχρι τον μεγάλο τελικό. Εκεί γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες από τον Γιώργο Μιχελάκη από τα Χανιά και τον Στάθη Αραμπόπουλο. Συγκεκριμένα στον τελικό που έγινε στο Anima Club, Μιχελάκης και Αραμπόπουλος νίκησαν με 2-0 (22-20, 21-19) σετ τους Καλαματιανούς Αριστείδη και Σπύρο Χανδρινό. Οι νικητές, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ και στα δύο σετ, κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και έφτασαν στην τελική επικράτηση. Για τον Γιώργο Μιχελάκη, ολοκληρώθηκε μία εντυπωσιακή σεζόν στο beach volley για τον ίδιο, καθώς κατέκτησε δύο τουρνουά Masters (Ολυμπία, Αντίρριο) και την πρώτη θέση στην Ελλάδα στην κατηγορία Κ22.