Σάββατο, 15 Δεκέμβριος 2018 16:24

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 44 μετάλλια ο ΝΟΚ στην Τρίπολη

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Στο 12ο Κύπελλο ΚΟΑΤ που έγινε στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης 1 και 2 Δεκεμβρίου συμμετείχε ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας.

Ο ΝΟΚ έλαβε μέρος με 61 κολυμβητές –τριες (39 προαγωνιστικά και 22 αγωνιστικά) κατακτώντας συνολικά 44 μετάλλια (12 χρυσά – 16 αργυρά – 16 χάλκινα), πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ σε πολλά από τα αγωνίσματα που συμμετείχε, ενώ τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδος εξασφάλισαν τα όρια συμμετοχής για τους Χειμερινούς αγώνες κατηγοριών και τα Πανελλήνια πρωταθλήματα σε 23 αγωνίσματα, δύο εκ των οποίων είναι και όρια κατηγορίας ανδρών. Την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπασακίδη Βούλα, καθώς και τα μέλη του Δ.Σ και έφοροι των τμημάτων Τσάκωνα Βάσω και Κούτρα Γεωργία. Μαζί με την ομάδα στην αρκαδική πρωτεύουσα ταξίδευσαν και πολλοί γονείς ενθαρρύνοντας τα παιδιά στο ξεκίνημα της νέας αγωνιστικής χρονιάς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος 200ΕΛ 2’35’’06 3ος

50ΥΠ 36’’05 1ος

100ΥΠ 1’20’’13 1ος

Σγάντζος Ιωάννης 200ΕΛ 2’37’’82 2ος

50ΠΕΤ 37’’46 5ος

200ΜΑ 2’58’’70 2ος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50ΕΛ 32’’33 3ος

100ΕΛ 1’11’’41 4ος

200ΕΛ 2’43’’21 9ος

Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50ΕΛ 35’’72 10ος

100ΕΛ 1’21’’71 13ος

200ΕΛ 2’55’’04 12ος

Μπούσμπουρας Παναγιώτης 100ΕΛ 1’30’’26 20ος

50ΠΡ 52’’17 10ος

100ΠΡ 1’52’’73 13ος

Μάλαμας Ευστάθιος 100ΕΛ 1’17’’12 10ος

200ΕΛ 2’47’’92 10ος

50ΥΠ 42’’33 5ος

Τσιχριτζής Παντελής 100ΕΛ 1’16’’72 8ος

50ΠΕΤ 40’’86 10ος

100ΠΡ 1’43’’60 11ος

Μίχου Χριστίνα 50ΕΛ 34’’00 4η

100ΕΛ 1’21’’02 10η

200ΕΛ 3’05’’21 12η

Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα 100ΕΛ 1’23’’26 13η

200ΕΛ 3’04’’63 11η

50ΠΕΤ 46’’37 10η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή 100ΕΛ 1’34’’91 17η

200ΕΛ 3’29’’91 15η

50ΥΠ 48’’27 6η

Πολίτη Άννα 50ΕΛ 47’’64 21η

200ΕΛ 4’14’’83 17η

Κουλουρά Αφροδίτη 100ΕΛ 1’44’’63 22η

50ΠΡ 59’’29 9η

100ΠΡ 2’12’’78 14η

Σωτηροπούλου Ελένη 200ΕΛ 3’23’’42 14η

50ΥΠ 47’’37 5η

100ΥΠ 1’42’’49 10η

Μαρούλη Βαλεσία 100ΥΠ 1’25’’70 2η

50ΠΕΤ 38’’03 2η

200ΜΑ 3’01’’12 2η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης 200ΕΛ 2’47’’74 2ος

50ΥΠ 42’’27 1ος

200ΜΑ 3’14’’83 1ος

Κούμανης Βασίλειος 50ΕΛ 43’’30 13ος

100ΕΛ 1’36’’26 20ος

50ΠΡ 55’’41 11ος

Ντρίζα Έουκλιντ 50ΕΛ 45’’30 16ος

100ΕΛ 2’00’’80 22ος

50ΥΠ 51’’07 12ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 46’’84 3ος

100ΠΡ 1’41’’90 2ος

200ΠΡ 3’34’’31 1ος

Κουλουράς Ηλίας 50ΕΛ 37’’36 5ος

50ΥΠ 43’’26 3ος

100ΠΡ 1’52’’75 5ος

Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 38’’23 7η

100ΕΛ 1’31’’69 11η

50ΥΠ 44’’63 6η

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 50ΠΕΤ 41’’87 2η

200ΕΛ 2’54’’90 3η

200ΜΑ 3’19’’50 1η

Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΕΛ 45’’14 12η

50ΥΠ 52’’42 10η

Τσαλίκη Ολυμπία 200ΕΛ 3’20’’35 7η

50 ΥΠ 44’’09 5η

100ΥΠ 1’40’’53 5η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 37’’09 1ος

100ΕΛ 1’27’’91 8ος

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 37’’50 2ος

100ΕΛ 1’25’’60 5ος

Κουρέας Βασίλειος 200ΕΛ 3’02’’70 4ος

200ΜΑ 3’25’’03 3ος

Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΥΠ 45’’57 1ος

50ΠΕΤ 43’’11 2ος

Πολίτης Σπυρίδων 200ΕΛ 3’33’’84 6ος

50ΠΕΤ 50’’75 5ος

Τσετσέκος Γεώργιος 50ΕΛ 41’’28 9ος

50ΠΡ 57’’03 5ος

Ζερβάκης Θεόδωρος 50ΕΛ 48’’04 21ος

50ΥΠ 55’’66 10ος

Μητροπούλου Ευαγγελία 200ΕΛ 2’56’’57 1η

50ΥΠ 45’’06 2η

Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία 50ΕΛ 55’’19 23η

50ΠΡ 1’11’’21 10η

Μενούνου Χριστιάνα 50ΕΛ 55’’75 24η

50ΠΡ 1’07’’93 8η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Μπούνας Κων/νος 50ΕΛ 41’’53 4ος

50ΥΠ 49’’78 3ος

Λαγοπάτης Γεώργιος 50ΕΛ 44’’61 9ος

50ΠΡ 59’’06 5ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος 50ΕΛ 46’’38 13ος

50ΥΠ 1’01’’29 18ος

Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΕΛ 44’’50 2η

50ΥΠ 47’’70 1η

Φραγκούλη Αργυρώ 50ΕΛ 45’’75 3η

50ΥΠ 50’’68 3η

Βασιλάκη Αντωνία 50ΕΛ 51’’03 6η

50ΠΡ 1’03’’87 3η

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

(διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας/open)

Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος (2000) 50ΠΡ 33’’70 4ος

Λουκαρέα Σταυρούλα (2001) 100ΕΛ 1’07’’87 7η

50ΥΠ 33’’32 2η

100ΥΠ 1’12’’29 4η

Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΕΛ 26’’63 8ος

50ΠΕΤ 28’’56 8ος

100ΠΕΤ 1’04’’53 8ος

Λαπιώτη Βασιλική (2002) 100ΕΛ 1’05’’20 3η

50ΠΕΤ 31’’08 3η

100ΠΕΤ 1’11’’39 2η

Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 34’’87 5ος

100ΠΡ 1’15’’52 2ος

200ΠΡ 2’45’’45 3ος

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004) 50ΠΕΤ 27’’28 2ος

100ΠΕΤ 1’00’’66 1ος

200ΜΑ 2’21’’63 1ος

Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1’12’’87 15η

200ΕΛ 2’34’’60 11η

400ΕΛ 5’19’’25 6η

Πολίτης Δημήτριος (2005) 100ΕΛ 1’24’’66 34ος

50ΥΠ 45’’50 12ος

Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 32’’17 3ος

100ΥΠ 1’08’’94 2ος

200ΜΑ 2’37’’66 5ος

Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 29’’12 3η

200ΕΛ 2’18’’16 8η

200ΜΑ 2’40’’62 3η

Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 32’’13 11η

100ΕΛ 1’08’’88 6η

50ΠΕΤ 33’’53 5η

Λιανού Ελένη (2005) 50ΠΕΤ 36’’88 20η

100ΠΡ 1’42’’13 19η

Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΥΠ 38’’04 13η

100ΥΠ 1’20’’50 8η

200ΥΠ 3’02’’29 8η

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία (2005) 100ΕΛ 1’14’’05 21η

50ΠΡ 45’’53 25η

200ΠΡ 3’33’’17 15η

Κάββουρας Βασίλειος (2006) 50ΕΛ 34’’15 38ος

200ΕΛ 2’45’’90 21ος

Μπάντιος-Καρμοίρης Άγγελος (2006) 50ΕΛ 35’’16 14ος

50ΠΡ 48’’59 18ος

200ΜΑ 3’24’’75 12ος

Πουλέτης Νικόλαος (2006) 100ΕΛ 1’12’’10 27ος

200ΕΛ 2’38’’41 20ος

50ΠΡ 43’’11 16ος

Μαρκοπούλου Γεωργία (2006) 50ΕΛ 32’’55 19η

100ΕΛ 1’14’’91 23η

50ΥΠ 40’’10 17η

Γεωργουλέα Αργυρώ (2006) 50ΕΛ 36’’77 40η

50ΠΡ 46’’86 28η

100ΠΡ 1’43’’70 20η

Χαντζάρα Μαρία – Ελένη (2006) 50ΥΠ 41’’48 22η

100ΥΠ 1’29’’09 16η

200ΥΠ 3’05’’15 9η

Μενούνου Κων/να (2006) 50ΥΠ 44’’84 24η

100ΠΡ 1’51’’12 22η

Δρακοπούλου Λευκή – Μαρία (2006) 50ΠΡ 42’’45 16η

100ΠΡ 1’34’’88 14η

200ΠΡ 3’29’’62 13η

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ