Τρίτη, 26 Οκτώβριος 2021 16:22

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: “Χρυσός” ο Δημητρακόπουλος, “αργυρός” ο Κωνσταντόπουλος στον αγώνα δρόμου «Granfondo Θησέας»

Δύο μετάλλια κατέκτησε ο Ποδηλατικός Ομιλος Καλαμάτας στον ποδηλατικό αγώνα δρόμου «Granfondo Θησέας», που έγινε την Κυριακή στη Μαλακάσα.

Ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, ενώ ο Νίκος Κωνσταντόπουλος κατέκτησε τη δεύτερη θέση.

Ο ΠΟΚ συμμετείχε στον εν λόγω τελευταίο αγώνα αντοχής με πέντε αθλητές. Συνολικά έλαβαν μέρος 125 ποδηλάτες από όλη την χώρα. Αναλυτικά, ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία Μάστερ Β με χρόνο 2:21:24, ενώ ο Γιάννης Νικολακόπουλος με χρόνο 2:37:02 πήρε την 19η θέση.
Στην κατηγορία Μάστερ Γ ο Νίκος Κωνσταντόπουλος με χρόνο 2:31:07 κατέλαβε την δεύτερη θέση και ο Φώτης Κωτσιόπουλος με χρόνο 2:36:56 την ένατη θέση. Στην κατηγορία Μάστερ Δ ο Βασίλης Μυστριώτης πήρε την 6η θέση με χρόνο 2:50:59. Το διοικητικό συμβούλιο του ΠΟΚ συνεχάρη όλους τους αθλητές για τις επιδόσεις τους.