Παρασκευή, 05 Νοέμβριος 2021 14:49

ΕΥΚΛΗΣ: Τρίτος ο Κρανιώτης σε αγώνα τριάθλου στον Πόρο

Την τρίτη θέση στην κατηγορία του και 6η στη γενική κατάταξη, κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κρανιώτης σε αγώνα τριάθλου, που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο στον Πόρο.

Ο αθλητής του Ευκλή Καλαμάτας συμμετείχε στο “ multisport POROSEA 2021 (τρίαθλο, aquathlon, κολύμβηση και δρομικά) και κατετάγη τρίτος στην ηλικιακή του κατηγορία 30-34 ετών με συνολικό χρόνο 01:19:18 και έκτος στη γενική κατάταξη. Συγκεκριμένα, συμμετείχε στο sprint distance τρίαθλο (750 μ. κολύμβηση, 20 χλμ. ποδήλατο και 5 χλμ. τρέξιμο), ο οποίος ήταν ο 3ος κατά σειρά αγώνας του Πρωταθλήματος της διοργάνωσης WTL. Ο Κωνσταντίνος Κρανιώτης σχολιάζοντας τους αγώνες στον Πόρο είπε: “Η κοσμοπολίτικη ομορφιά του Πόρου, με τις καταπληκτικές διαδρομές και την μοναδική περίκλειστη θάλασσα, με σύμμαχο τις καιρικές συνθήκες , ήταν οι απόλυτες εγγυήσεις για ένα ιδιαίτερο αθλητικό 2ήμερο, που διοργάνωσε με επιτυχία ο Δήμος Πόρου, το Saronic Triathlon Club και η εταιρεία Whynot”. Έτσι η τριαθλητική σεζόν για το 2021 τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο, καθώς με την ολοκλήρωση αυτού του αγώνα έλαβε τέλος και το πρωτάθλημα της WHY NOT LEAGUE, το οποίο περιλάμβανε αγώνες στην Επίδαυρο, στο Ναύπλιο και στον Πόρο. Η διοίκηση του 'Ευκλή' και οι συναθλητές του από το τμήμα “Ευκλής Cycling Team” με ανακοίνωση συγχαίρουν τον Κωνσταντίνο Κρανιώτη για τις επιδόσεις του καθ΄ όλη την διάρκεια της χρονιάς, καθώς και για το ότι τίμησε με το ήθος και το χαρακτήρα του την φανέλα του Ευκλή.