Παρασκευή, 25 Φεβρουαρίου 2022 17:02

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πρώτος ο Κανελλόπουλος σε αγώνα αντοχής στη Μαλακάσα

Με το χρυσό μετάλλιο επέστρεψε από τη Μαλακάσα ο Σταύρος Κανελλόπουλος.

Ο αθλητής του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας κατέκτησε την πρώτη θέση στον πρώτο αγώνα αντοχής “Granfondo Αιγέας” για το 2022, στον οποίο ο ΠΟΚ συμμετείχε με τρεις συνολικά αθλητές που επίσης διακρίθηκαν.

2ος ο Μυστριώτης, 4ος ο Κωνσταντόπουλος

Ειδικότερα, ο Σταύρος Κανελλόπουλος στην κατηγορία Μάστερ Α κατέκτησε με θεαματική εμφάνιση την πρώτη θέση με χρόνο 2:07:09 , σε έναν αγώνα για πολύ έμπειρους αθλητές αφού οι ταχύτητες ξεπέρασαν τα 90κμ και η μέση ταχύτητα άγγιξε τα 42,5κμ ανά ώρα.
Στην κατηγορία Μάστερ Δ2, ο Βασίλης Μυστριωτης πήρε τη δεύτερη θέση και με χρόνο 2:59:34 στέφθηκε αργυρός νικητής.
Στην κατηγορία Μάστερ Γ2, ο Νίκος Κωνσταντόπουλος κατέλαβε την τέταρτη θέση με χρόνο 2:31:56.
“Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας και υγεία με δύναμη για να συνεχίσουν το απαιτητικό αγωνιστικό πρόγραμμα 2022”, καταλήγει η ανακοίνωση του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας για τον αγώνα στη Μαλακάσα.