Δευτέρα, 11 Απριλίου 2022 17:32

Α.Σ. ΤΖΟΥΝΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: 4η θέση στο πανελλήνιο παίδων – κορασίδων Β’

Μεγάλη επιτυχία για τον Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτας στο πανελλήνιο Παίδων Κορασίδων Β' καθώς κατέκτησε 4 μετάλλια και συνολικά την 4η θέση στη γενική κατάταξη ανάμεσα σε 60 συλλόγους και 420 αθλητές.

Οι αγώνες έγιναν στην Κοζάνη στις 2-3 Απριλίου με τον Καλαματιανό σύλλογο να πετυχαίνει μια πολύ σπουδαία διάκριση.
Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Παναγιώτης Σπηλιώτης, αργυρό οι Γιάννης Σαχλάς και Τάσος Πουλόπουλος ενώ χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Στέφανος Μητσέας. Ο Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτας συμμετείχε συνολικά με 5 αθλητές ενώ ο προπονητής του Παναγιώτης Μαρκάκης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την παρουσία των αθλητών του.
“Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν! Συγχαρητήρια σε όλους τους γονείς του συλλόγου μας για την εμπιστοσύνη και την στήριξη που δείχνουν σε κάθε μας προσπάθεια”, δήλωσε ο Παναγιώτηε Μαρκάκης.
Την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα κατέκτησε ο Φίλιππος Αμυνταίου, δεύτερος ήταν ο σύλλογος “ΣΙΑΙ Κηφισίας” και τρίτος ο Ρίων Θεσσαλονίκης.