Πέμπτη, 12 Μάιος 2022 15:32

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Χρυσό μετάλλιο στη Νεμέα Κανελλόπουλος και Κωνσταντόπουλος!

Με έξι αθλητές έλαβε μέρος ο Ποδηλατικός Ομιλος Καλαμάτας στον αγώνα αντοχής "14ος Γύρος Νεμέας 2022" και κατάφερε και πάλι να διακριθεί.

Συγκεκριμένα, ο Σταύρος Κανελλόπουλος και ο Νίκος Κωνσταντόπουλος, πήραν την πρώτη θέση στην κατηγορία τους, ενώ δύο ακόμα αθλητές κέρδισαν μετάλλια.
Αναλυτικά, ο Σταύρος Κανελλόπουλος, ήταν πρώτος στην κατηγορία Μάστερ Α με χρόνο 2:02:21 και δεύτερος στη γενική κατάταξη.
Ο Νίκος Κωνσταντόπουλος πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία Μάστερ Γ2 με χρόνο 2:10:57.
Στην κατηγορία Μάστερ Β2, ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος κατέλαβε την τρίτη θέση με χρόνο 2:07:02 και ο Γιάννης Νικολακόπουλος την έκτη θέση με χρόνο 2:10:48.