Τρίτη, 19 Δεκεμβρίου 2023 12:16

Α2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Εντός έδρας ήττα από ΟΦΗ στο φινάλε για Αργη

Το πρώτο εντός έδρας ματς της ιστορίας του στην Α2 πόλο ανδρών έδωσε την Κυριακή το μεσημέρι ο Αργης Καλαμάτας με αντίπαλο τον ΟΦΗ και βρέθηκε κοντά στην παρθενική νίκη, αλλά οι Κρητικοί γύρισαν το ματς και με γκολ του Κώστογλου 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, επικράτησαν με 8-7.

Η μεσσηνιακή ομάδα ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 5-0 και με 7-4 στην τρίτη περίοδο. Στην τελευταία περίοδο δεν σκόραρε και ο ΟΦΗ με 4 γκολ, πήρε το διπλό και υποχρέωσε στην τρίτη σερί ήττα τον Αργη. Στα θετικά ότι στο κολυμβητήριο της Καλαμάτας βρέθηκαν αρκετοί φίλαθλοι. Επόμενος αντίπαλος για τον Αργη, ο Ιωνικός Νίκαιας την Κυριακή 7 Ιανουαρίου εκτός έδρας.
Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-0, 2-4, 0-4
ΑΡΓΗΣ (Κώστας Πετρόπουλος): Τερεζάκης, Αντ. Πετρόπουλος, Κλαψιανός 1, Κωνσταντόπουλος, Κ. Τσιότσιος, Ψιρογιάννης, Μακαντάνης Ν. 1, Σαμαράς, Νέγκιζ 3, Δουρδούνας, Τσελέντης, Σμάτωβ 1, Μπλαζάκης, Αλμπάνης, Χρ. Τσιότσιος 1.
ΟΦΗ (Κώστας Φιτσανάκης): Γαρταγάνης, Αποστολάκης 2, Φυτάλης 1, Πιακουφάκης, Κώστογλου 1, Γεωργόπουλος, Τσαγκαράκης, Παπαδάκης, Ζουράρης 3, Ζαχαράκης, Λουλουκάκης 1, Αρώνης, Δράκος, Κάπης.