Πέμπτη, 15 Φεβρουαρίου 2024 15:34

Α.Σ. ΤΖΟΥΝΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πέντε μετάλλια και εφτά προκρίσεις στο Λουτράκι

Με οχτώ αθλητές και αθλήτριες συμμετείχε ο Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτας, στην προκριματική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος τζούντο παίδων - κορασίδων Α' Β', που έγινε την περασμένη Κυριακή στο Λουτράκι.

Στους εν λόγω αγώνες έλαβαν μέρος 360 αθλητές και αθλήτριες από 44 συλλόγους της Νοτίου Ελλάδος, με τον Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτα να κατακτά πέντε μετάλλια και εφτά προκρίσεις στο πανελλήνιο πρωτάθλημα!

Συγκεκριμένα ο Παναγιώτης Σπηλιώτης πήρε το χρυσό μετάλλιο, ενώ οι Δημήτρης Σπηλιώτης, Θάνος Κοντούλης, Χάρης Σαχλάς και Στέφανος Μητσέας κατέκτησαν χάλκινο μετάλλιο.
Από εκεί και πέρα, ο Γιάννης Σαχλάς πήρε την 5η θέση, η Κωνσταντίνα Ροβολή την 6η, ενώ θετική παρουσία είχε και ο Κωνσταντίνος Θεοδώρου.
Ο προπονητής του συλλόγου Παναγιώτης Μαρκάκης δήλωσε για τις παραπάνω διακρίσεις: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν. Επόμενος στόχος το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που θα γίνει στην Βέροια 6-7 Απριλίου. Ευχαριστούμε όλο τον κόσμο που μας στηρίζει".