Κυριακή, 29 Ιανουάριος 2017 12:23

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Εχασε 3-2 σετ στην Κρήτη ο Μεσσηνιακός

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισε το Σάββατο το απόγευμα στην Κρήτη ο Μεσσηνιακός από τον ΓΑΣ Μεσαράς, αν και πάλεψε όσο καλύτερα μπορούσε και έφτασε κοντά στο διπλό.

Η καλαματιανή ομάδα έχασε το πρώτο σετ με 25-22, πήρε όμως τα δυο επόμενα με 25-18 και 25-17, με τις Κρητικές όμως να αντιδρούν επικρατώντας στο  τέταρτο με 25-21, αποτέλεσμα που έστειλε την αναμέτρηση στο τάι μπρέικ. Στο πέμπτο λοιπόν σετ οι γηπεδούχες με περισσότερη τύχη μπόρεσαν να λυγίσουν την αντίσταση του Μεσσηνιακού με 16-14 και να πάρουν τη νίκη με το τελικό 3-2. Ο τραυματισμός της Δεδούση στο τάι μπρέικ ενώ ο Μεσσηνιακός είχε προβάδισμα με 12-9 σίγουρα έπαιξε το ρόλο του, αφού οι «πράσινες» επηρεάστηκαν και τελικά η ομάδα της Κρήτης έκανε την ανατροπή και πήρε το σετ και τον αγώνα.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Σκλήρη, Δεδούση, Πασσιά, Χάσκου, Σουρή, Κωνσταντοπούλου, Παυλέα(λ), Καραγιάννη, Χειλαδάκη, Μπεσσή, Μπαξιβανάκη, Σαμπάτη(λ), Δεδούση.