Τρίτη, 07 Μάρτιος 2017 18:20

ΒΟΛΕΪ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Ο ΝΟΚ 3-2 τον Ακρίτα σε φοβερό παιχνίδι

Ωραίο θέαμα, ανατροπές και μεγάλες συγκινήσεις πρόσφερε το ματς της δεύτερης ομάδας του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας με την αντίστοιχη δεύτερη ομάδα του Ακρίτα για την 5η αγωνιστική του Α' Ομίλου της Ε.Σ.ΠΕ.Π.

Ο Ακρίτας προηγήθηκε με 2-0 σετ όμως ο ΝΟΚ έκανε την ανατροπή και πήρε τελικά τη νίκη με 3-2 σετ επικρατώνας στο τάι μπρέικ με 18-16!

Με συνεχείς εναλλαγές σκορ και συναισθημάτων τελικά οδηγηθήκαμε στο 18-16 και στη μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους. Παρά την ήττα τους τα κορίτσια μας έδειξαν το πλούσιο ταλέντο τους παίζοντας σωστό βόλεϊ. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες!!! Επόμενη υποχρέωση για τον ΑΚΡΙΤΑ 2 είναι το Σάββατο 18/3 με τον Μ.Γ.Σ. 1.

Τα σετ του αγώνα, με γηπεδούχο το ΝΟΚ, ήταν 17-25, 19-25, 25-14, 25-16, 18-16.

Ν.Ο.Κ. 2 (Διακουμέας Χ.): Καρλάντη, Μπακούρου, Νικολοπούλου, Παναγιωτοπούλου, Σώκου, Γαλανοπούλου, Μπίτσικα, Μαυράκη, Τροχάτου, Σκατσίλη, Τσίχλη.

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ 2 (Πανταζοπούλου Νάνσυ): Ταφίλη (c)., Kόνιαρη, Σκόρδου, Γιαννίκου, Καπλάνη, Βρυώνη, Κατσαράκη , Χριστοπούλου, Γιαννούλη.