Τετάρτη, 12 Ιούλιος 2017 16:48

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ: Δεύτερη θέση στο Ξυλόκαστρο για Βλάσση και Χανδρινό

Πολύ καλή παρουσία είχε το Καλαματιανό δίδυμο των Άρη Χανδρινού και Κώστα Βλάσση στο τουρνουά Beach volley Region Κ-19 της ΕΣΠΕΠ.

Η διοργάνωσε έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Σφυρή και Καραντάσιου στο Ξυλόκαστρο, με τη συμμετοχή 7 ομάδων αγοριών και 16 ομάδων κοριτσιών ενώ έγιναν συνολικά 42 αγώνες.

Οι δύο παίκτες 5της Καλαμάτας '80 κατέκτησαν την 2η θέση στο τουρνουά. Κέρδισαν στον ημιτελικό τους Φερτάκη/Χατζόπουλο με 2-1 σετ αλλά στον μεγάλο τελικό έχασαν από τους Γεωργιόπουλο και Μακρυγιάννη που κατέκτησαν την πρώτη θέση.

Το χάλκινο πήραν οι Φερτάκης και Χατζόπουλος και την τέταρτη θέση οι Η. Νανόπουλος, Δ. Νανόπουλος.

Για την κατηγορία Κ-19 κοριτσιών, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Πατρώνη και Σπυροπούλου, το ασημένιο οι Καραβόλα και Κουτραφούρη, το χάλκινο οι Σαρρου και Κραβαρίτη και την τέταρτη θέση οι Παυλοπούλου και Παπαλεξάτου.

Το συγκεκριμένο τουρνουά αποτέλεσε μέρος του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach volley της ΕΟΠΕ, που θα πραγματοποιηθεί στη Χίο στις 22-23 Ιουλίου με την συμμετοχή και των Χανδρινού και Βλάσση.