Τετάρτη, 19 Δεκέμβριος 2018 14:12

ΒΟΛΕΪ: Πρόκριση στο φάιναλ φορ για τους έφηβους της Καλαμάτας ‘80

Στο φάιναλ φορ του πρωταθλήματος Εφήβων της Ε.Σ.ΠΕ.Π. προκρίθηκε η Καλαμάτα ‘80, που την Κυριακή το απόγευμα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην α’ φάση με εντός έδρας νίκη 3-1 σετ επί της Α.Ε.Π. Ολυμπιάς.

Η Καλαματιανή ομάδα τερμάτισε στη 2η θέση έχοντας 4 νίκες και μόλις μία ήττα - εντός έδρας - από τον Απόλλωνα Πατρών που κατέλαβε την 1η θέση και αήττητος. Την 4άδα της τελικής φάσης συμπληρώνουν η Ολυμπιάδα Πατρών και ο Παμβοχαϊκός, οι οποίες κατέλαβαν την 3η και 4η θέση αντίστοιχα. Η κλήρωση για το φάιναλ φορ πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή στα γραφεία της Ε.Σ.ΠΕ.Π. και η Καλαμάτα στο ματς της πρεμιέρας θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Πάτρα.