Δευτέρα, 18 Νοέμβριος 2019 15:30

ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ – ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 1-3: Επιστροφή στις επιτυχίες με τρίποντο

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση ο Μεσσηνιακός νίκησε το απόγευμα του Σαββάτου στο Βύρωνα την τοπική ομάδα με 3-1 σετ.

Η Καλαματιανή ομάδα έκλεισε αμέσως την κακή παρένθεση, με την απρόσμενη ήττα που γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική από τον ΓΑΣ Μεσσαράς εντός έδρας και κατόρθωσε απέναντι σε μια ανταγωνιστική ομάδα να επικρατήσει. Χρειάστηκε να βρει το καλό αγωνιστικό του πρόσωπο, αφού στο πρώτο σετ, τα λάθη των αθλητριών στοίχισαν και έδωσαν το προβάδισμα με 1-0 στη γηπεδούχο ομάδα. Από εκεί και μετά όμως με τις οδηγίες της προπονήτριας Γωγώς Σουρή, οι αθλήτριες έδειξαν το καλό αγωνιστικό τους πρόσωπο και πήραν τα επόμενα τρία σετ και έφυγαν από το Βύρωνα με τους τρεις πόντους.

Τα σετ: 25-22, 20-25, 17-25, 23-25.

Διαιτητές ήταν οι Παπαχατζής, Παπαδογιάννης.

ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Δ. Κυριαζής): Χοτοκούρκου, Βλάχου, Τσατσούρι, Μαλουσάρη, Νικολοπούλου, Στέφα, Παγώνη (λ), Ανδριακοπούλου, Λιακοπούλου, Κλεφτάκη, Αφεντουλίδη, Διαβολίτση (λ).

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Γ. Σουρή): Βακάλογλου, Χειλαδάκη, Γκατέλι, Αναγνώστου, Ραμούνδου, Γρίβα, Μπούκουρα (λ), Κουτσοβίτη, Αραπάκη, Μπεσή, Μπένου. Στον πάγκο ήταν οι Σωτηρίου, Κουτσουροπούλου, Ζερδεβά (λ).